İnşası 137 yıl önce başlayan “Bitmeyen Kilise” sonunda imar iznini aldı

İnşası 137 yıl önce başlayan “Bitmeyen Kilise” sonunda imar iznini aldı

İspanya’nın ve turizm dünyasının sembolleri arasında yer alan La Sagrada Familia’ya 137 yıl sonra imar izni çıktı.

Dünyaca ünlü İspanyol Mimar Antoni Gaudi'nin "ömrünü adadığı", Barselona kentinin sembolü La Sagrada Familia bazilikası, 137 yıl sonra imar izni aldı.Bazilikanın inşasına 1882'de başlandı ancak Barselona yerel yönetimi, 19'uncu yüzyılın sonunda imar için herhangi bir izin alındığına, izin başvurusu yapıldıysa herhangi bir ret ya da onay kaydı olduğuna dair bir kanıt bulunmadığını savunuyordu.Bazilikanın bağlı olduğu vakıf ile yapılan görüşmeler sonucunda Barselona belediyesi, yapının 2026'da bitirilmesi şartıyla, 4.6 milyon euro ödemeyi kabul etti. 2026 aynı zamanda Gaudi'nin 100'ncü ölüm yıl dönümü.Belediye Sözcüsü Janet Sanz konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Anlaşma, şehrimizin tarihi anormalliğine bir nokta koydu" değerlendirmesi yaptı.Vakıf, UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde yer alan yapı için geçen yıl yerel yönetimine 35 milyon euro imar izni cezası ödemişti.La Sagrada Familia, her yıl 4.5 milyondan fazla ziyaretçi alıyor. Bu kişilerin her biri bazilika turu için 17 ila 38 dolar ücret ödüyor.İsa'nın 12 havarisini sembolize eden 12 kuleli yapı, tamamlandığı zaman 172.5 metre ile Avrupa'nın en uzun dini yapısı olacak. (The Independent)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!