İPEK SOYLU: "BAŞARIYA ULAŞMAK İÇİN HEDEFİNİZE KİLİTLENMELİSİNİZ"

İPEK SOYLU:

Akra’da düzenlenen AKRA TALKS etkinliklerinde bu kez tenisin en prestijli turnuvalarından biri sayılan Wimbledon Tenis Turnuvası’nda teklerde Grand Slam ana tabloda oynayan ilk Türk kadın tenisçi İpek Soylu vardı.

Wimbledon Tenis Turnuvası’nda teklerde Grand Slam ana tabloda oynayan ilk Türk kadın tenisçi ünvanına sahip İpek Soylu, Akra’da düzenlenen ‘Akra Talks’ (Akra Sohbetleri) etkinliklerinin 2017’deki son konuğu oldu. Ebru Ertek’in moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide Soylu, teniste başarıya giden yolda maçtaki fiziksel gücün ötesinde, saha dışında da konsantrasyonun önemine değindi.Konuşmasına her şeyin başında yaptıkları işi sevmeleri gerektiğiyle başlayan Soylu, “Yılın 365 gününü maç veya antrenmanla geçiyoruz. Dolayısıyla beslenmemize ve uyku saatlerimize de daha çok dikkat ediyoruz. Sporun hangi dalı olursa olsun, bir sporcunun hayatı gerçekten de çok zordur. Sürekli seyahat ettiğimiz için aile ve arkadaşlarımızdan uzakta, otel odasında yaşamak durumunda kalıyoruz. Bir de bunu çok küçük yaşta yapıyoruz. Bunun içinde çok sevmek ve çok çalışmak gerekiyor. Tabii buna bir de özgüveni eklemek gerekiyor. Çünkü sizi ayakta tutan şey genellikle o oluyor” dedi.Konsantrasyon çok önemliSoylu, yaptıkları işin bir meslek olduğunu, sadece antrenman yapmanın yeterli olmadığını, her meslekte olduğu gibi sporda ve teniste de konsantrasyonun önemini anlattı.Kariyerindeki satırbaşlarından söz eden milli tenisçi, “Önemli olan hedefinizdir ve o hedefe kilitlenmeniz gerekir” dedi. Soylu, kariyer sürecini anlatırken; “Kendini tanımak, neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmek çok önemlidir. Ben, sporcu bir ailenin en büyük çocuğu olarak Adana’da dünyaya geldim. 6 yaşında tamamen hobi olarak başladığım tenis, şu an benim hayatımın en önemli parçası haline geldi. Romanya’da ilk profesyonel maçıma çıktığımda daha 10 yaşındaydım. Kariyerimdeki yükselişim ise 2012 yılında Grand Slam’lerin junior kategorisinde gerçekleştirilen 4 turnuvadan 3’üne katılmamla birlikte başladı. Grand Slam’lerin önemli bir turnuvası olan Wimbledon’da gençler kategorisinde mücadele ettim. Aynı turnuvada gençler kategorisi ana tabloda oynayan ilk Türk kadın tenisçi olarak da tarihe geçtim. Bu turnuvalarda yer aldığımda daha 16 yaşındaydım.” dedi.Soylu, her maçı kazanmanın elbette mümkün olmadığını ancak kaybedilen maçlardan sonra pes etmeyip, ders alarak bir sonrakine hazırlanmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!