İsmail Bölükbaşı: “Rusya, Mısır’ı Türkiye’den önce açabilir”

Tourism Today - Turizmden Haberler - Turizm Haberleri

Rus tur operatörü Intourist’in Outgoing Müdürü İsmail Bölükbaşı, TurizmGüncel Haber Koordinatörü Savaş Daş’la TUSİD İletişim Direktörü Yılmaz Keleş’in moderatörlüğünde TÜRSAB TV’de gerçekleşen “Turizm Gazetecileri Soruyor” programında Rusya pazarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Rusya’da 1 Temmuz’da referandum düzenleneceğini ve bu nedenle bu tarihten önce uluslararası uçuşların başlamasına dair bir karar alınmasının mümkün olmadığını belirten Bölükbaşı, “Muhtemelen 1 Temmuz’dan sonra çok daha rahat önümüzü görme şansımız olacak. Şahsi kanaatim, uluslararası uçuşlar için 15 Temmuz erken bir tarih. Çünkü Rusya 1 Temmuz’da kendi kıyılarını açıyor. Daha orada ne olup bittiğini görmeden Rusya uluslararası uçuşlara izin vermez” diye konuştu.

Rusya’nın turizmi politik bir argüman olarak kullandığına değinen İsmail Bölükbaşı, “Şu anda özellikle Libya meselesi gündemde. Libya’da Türkiye ile Rusya karşı karşıya. En son Rus Dışişleri ve Savunma bakanlarının Türkiye’ye bir ziyareti olacaktı, resmi olarak da duyuruldu ama sonra bir anda iptal edildi. Bu da Libya meselesinde bir anlaşmazlık olduğunu gösteriyor. Bundan iki hafta kadar önce Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı Mısır’la ilgili bir açıklama yaptı ve karantina süreci biter bitmez Mısır’ın açılmasının önünde bir engel kalmadığı şeklinde açıklama yaptı. Ben bunu Mısır’ın Libya’da Rusya’ya desteğinden dolayı göz kırpma olarak düşünüyorum açıkçası. Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin seyrine bağlı olarak, Mısır’ı daha önce bile açabilirler, bilmiyoruz” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!