Otel

Tümü

İsmail Çağlar: “Otel villalarına büyük ilgi var”

İsmail Çağlar: “Otel villalarına büyük ilgi var”

IC Hotels Residence ve IC Hotels Green Palace İşletme Müdürü İsmail Çağlar, haziran ayında Rus pazarının açılmasıyla açık oteller için talep oluşmaya başladığını, pandemi nedeniyle kapalı otellerin de böylelikle açıldığını kaydetti.

“OTELİMİZ YÜZDE 80 DOLULUKLA GİDİYOR”

İsmail Çağlar “Ciddi talep var. Haziran 15'te başlayan bu talep, temmuz ayında da devam ediyor. Bayramda otellerin yüzde 100 dolması bekleniyor. Halihazırda bizim villalarımız dolu, otelimiz de yüzde 80 dolulukla gidiyor" dedi.

YÜZDE 5-10'LUK KISIM BOŞ BIRAKILIYOR

Pandemi nedeniyle otellerin yüzde 5 veya 10 gibi bir marjı boş bıraktıklarına dikkat çeken İsmail Çağlar “Pandemi kurallarının getirdiği zorunluluktan dolayı. Çünkü hala devam eden de pandemi süreci var. Her ne kadar kısıtlamalar kaldırıldıysa da iyi hizmet vermek ve misafirlerin güvenliğini sağlamak için oteller tam doldurmama kararı aldı. Bu yönde de ilerleyecekler. Biz de bu şekilde uyguluyoruz" diye konuştu.

TEMMUZ AYI REZERVASYONLARI KAPANDI

Pandeminin getirdiği en büyük konulardan birinin izolasyon olduğunu anlatan Çağlar, “Otellere ait villalar da malum hem kişisel hem de toplumsal izolasyon açısından büyük rağbet görüyor. Villalarda insanlar kendilerine özel alanlara sahip oluyor. Bu yönde ciddi talep oluştu. Halihazırda temmuz ayı içinde tüm villalarımızı rezervasyona kapattık ve bölgedeki diğer villalar için de aynı doluluk oranlarını duyuyoruz” dedi.

RUSLAR VE İÇ PAZARDAN CİDDİ TALEP

Müşteri portföyünü de açıklayan İsmail Çağlar Rus pazarının büyüdüğünü, hazirandaki yüzde 4-5 olan payın yüzde 20'lere yükseldiğini belirterek, uçak sayısı arttıkça, dolulukların da Rus pazarında o oranda artığını söyledi. İsmail Çağlar "Şu an yüzde 20 Rus pazarı, yüzde 20 iç pazar doluluğu söz konusu. İç pazardan da yoğun talep alınıyor. Okullar kapandı, artık yaz sıcakları ve insanlar uzun süre dışarı çıkamadı. Bu faktörlere bağlı olarak da iç pazarda canlanma var. Bayrama da bu yansıyacak" dedi.

“TÜM OTELLERDE BAYRAM DOLU GEÇECEK”

Beş yıldızlı otellerin bulunduğu Kundu-Lara bölgesi için bayramda tüm otellerin dolu geçeceğini söyleyebileceklerini kaydeden Çağlar, “Bölgede 50'ye yakın beş yıldızlı otelimizin ortalama 500-800 oda kapasitesi var. Görüştüğümüz arkadaşlar da dile getiriyor, yüzde 90-95 doluluk söz konusu. Yüzde 5-10'luk kısım da pandeminin getirdiği zorunluluklar, servisin daha rahat akması için otellerin vereceği marjlar, onun dışında dolacağını düşünüyorum" diye konuştu.

“AŞISIZ PERSONEL KALMADI”

Bu sene sezonun iyi açıldığını da belirten İsmail Çağlar şunları söyledi: “Varyantlar da söz konusu. Devletimiz de sağ olsun aşılama konusunda otellerimize kadar geliyor. Toplu aşılamalar yapılıyor. Hemen hemen aşısız personelimiz kalmadı. Tüm misafirlerimize çağrıda bulunuyoruz. Tüm pandemi ve hijyen kurallarını uyguluyoruz ve gönül rahatlığıyla otellerimize gelip tatillerini yapabilirler"