Otel

Tümü

İsmail Çağlar: “Personelimizi kaybetmemek en büyük kazancımız olacak”

İsmail Çağlar: “Personelimizi kaybetmemek en büyük kazancımız olacak”

Antalya'daki IC Hotels Green Palace ve IC Hotels Residence İşletme Müdürü İsmail Çağlar, Tourism Today Haber Müdürü Tuncay Sevin’e yaptığı açıklamada personel için IC Otelleri’nin kış döneminde açık kalacağını söyledi.

“RAKAMLAR 2019’UN ÜZERİNDE GÖRÜNÜYOR”

IC Hotels Green Palace ve IC Hotels Residence İşletme Müdürü İsmail Çağlar 2021 sezonunu ve kış döneminde yapacakları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. IC Hotels Green Palace ve IC Hotels Residence olarak Temmuz ayı itibari ile ciddi bir taleple karşılaştıklarını söyleyen İsmail Çağlar “Otellerimizi açtıktan sonra ciddi bir taleple karşılaştık. Bu sene Mayıs ve Haziran’daki kapanışları yaşamasaydık 2019 verilerinin üzerine çıkacaktık. Her iki otelimizde de yoğunluk devam ediyor. Normalde IC Hotels Residence’daki villalarımızı 1 Kasım itibari ile kapatıyorduk. Ama talep karşısında sezonu uzatacağız. IC Hotels Green Palace’da da talebe karşı ‘yer yok’ demek zorunda kalıyoruz. IC Hotels Green Palace’da rakamlar 2019’un üzerinde görünüyor. Fiyatlar konusunda ise kişi başı gelirde 2019’un üzerindeyiz. Sezon öncesinde doğru bir fiyatlandırma yaptık. Ayrıca pandemi dönemine hazırlıklı girdik. Tüm kuralları eksiksiz yerine getirdik. Personelimiz aşılandığı gibi eğitimlerini de tamamlamıştık. Tüm bunlar sezona olumlu yansıdı. Şimdi kış operasyonlarımıza hazırlanıyoruz. Sömestr, futbol ve toplantı gruplarına yönelik çalışmalarımız var” dedi.

“EN BÜYÜK KAZANCIMIZ PERSONEL OLACAK”

Kış döneminde IC Otelleri’nin kapanmayacağını belirten İsmail Çağlar “Konaklama sektörü, pandemi döneminde aç-kapa yaparken personelini kaybetti. Otel çalışanları sektörü terk etmeye başladı. Bu durum başta otelcilik olmak üzere turizm sektörünü tehdit etmeye başladı. IC Hotels olarak kış döneminde açık kalacağız. Kış döneminde kapatırsak personeli yine kaybedeceğiz. Kış döneminde belki para kazanmayacağız ama personelimizi kazanacağız. Personelimizi kaybetmemek en büyük kazancımız olacak. Para kaybetsek de personel kaybetmek istemiyoruz. Ayrıca kış döneminde personele yatırım yaparsak 2022’de fark yaratırız düşüncesindeyiz. Aç-kapa yapınca olan personele oluyor. Emekçi kesime de sahip çıkmamız lazım. Diğer taraftan jenerasyon da değişiyor. Genç insanları turizmden soğutmamak lazım. İnsanlar turizmde gelecek görmüyor. Bu önemli bir sıkıntı. Bu algıyı değiştirmeliyiz” diye konuştu.