İstanbul, Kuşadası’nı solladı

İstanbul, Kuşadası’nı solladı

Gemi (kruvaziyer) turizminde Türkiye’nin başkenti sayılan Kuşadası, bu yılın ilk 10 ayındaki verilere göre, liderliğini İstanbul’a kaptırdı.

Edinilen bilgiye göre, yılın ilk 10 ayında Türkiye’de en çok günübirlik turist ağırlayan liman İstanbul oldu. İstanbul’u Kuşadası ve İzmir limanları takip etti. Geçen yılın aynı döneminde 476 bin 840 yolcuyu ağırlayan İstanbul Limanı, bu yılın aynı döneminde ise 571 bin 891 yolcuya ev sahipliği yaptı. Geçen yılın birincisi ikinci sıradaki Kuşadası Limanı'nın ağırladığı yolcu sayısı ise 535 bin 464'ten 548 bin 269'a yükseldi. İzmir Limanı, 221 bin 580 yolcuyu ağırladı. 

Bu arada, Kuşadası Limanı, yılın son gemilerini ağırlamaya devam ediyor. Kasım ayı olmasına rağmen Kuşadası Limanı’na Limana yanaşan "Splendour Of The Seas" gemisiyle toplam 2 bin turist Kuşadası’na günübirlik giriş yaptı. Gemiyle gelen turistler önce otobüslerle Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi gibi tarihi ve turistik yerlere götürüldü. Çoğunluğu Amerikalı ve Japonlardan oluşan turistler, daha sonra şehir dışındaki büyük alış veriş merkezlerine yönlendirildi. Turistlerin gemide kalan çok az bir bölümü de Kuşadası çarşılarında gezdi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!