İSTANBUL YAŞAM MALİYETLERİ AÇISINDAN GEÇEN SENEYE GÖRE UCUZLADI

İSTANBUL YAŞAM MALİYETLERİ AÇISINDAN GEÇEN SENEYE GÖRE UCUZLADI

İstanbul, yabancıların yaşam maliyeti açısından geçen yıla göre ucuzladı.

İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı Firması Mercer'in 5 kıtada 209 şehri kapsayan 2017 Yaşam Maliyeti Araştırması sonuçları açıklandı. Gazetevatan'da yer alan habere göre; 2017'de dünyanın en pahalı şehri Angola'nın başkenti Luanda olurken, en ucuz şehir Tunus olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl 101. sırada yer alan İstanbul, bu yıl sıralamada 41 basamak düşerek listede 142. oldu. Her şehirde konut, ulaşım, yiyecek, giyim, ev eşyası ve eğlence dahil olmak üzere 200'den fazla kalemin karşılaştırmalı maliyetlerinin ölçüldüğü araştırma sonuçlarına göre, 2017 yılının en pahalı şehri Luanda oldu. Luanda'nın ardından Hong Kong, Tokyo, Zürih ve Singapur en pahalı şehirler olarak sıralandı. Seul, geçen seneye göre 9 basamak yükseldi ve 6. sıraya çıktı. Geçtiğimiz yıl aynı araştırmada 101. sırada yer alan İstanbul, listede 142. sıraya yerleşerek, yaşam maliyeti açısından geçen yıla göre daha ucuz bir şehir olarak listedeki yerini aldı.ABD'de New York BirinciGeçen yıl olduğu gibi Amerikan dolarının değer kazanmasıyla Amerika'da birçok şehrin sıralamada yükselmesi veya yerini koruması araştırmanın dikkat çekici sonuçlarından birisi oldu.Araştırmada 9. sıraya yükselen New York, Amerika'nın en pahalı şehri olmaya devam ederken, 4 basamak birden yükselen San Francisco 22., 3 basamak yükselen Los Angeles 24. sırada yer aldı. 2 basamak gerileyen Chicago 32. sırada yer alırken, 4 basamak gerileyen Boston 51. sırada yer buldu. 115. sıradaki Portland ile 140. sıradaki Winston Salem, ABD'nin en ucuz şehirleri olmayı sürdürdü.Haberin devamını BURADAN okuyabilirsiniz

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!