Hasarlı pasaportla seyahat etmeden önce bir kez daha düşünün

Hasarlı pasaportla seyahat etmeden önce bir kez daha düşünün

İskoçyalı blogger ve model Lacey Montgomery, iki sayfası yırtık bir pasaportla seyahat ettiği için 24 saat gözaltında tutuldu.

Scottish Sun'ın haberine göre Montgomery, pasaportuna bir sıvı döküldüğünde ıslanan sayfalarını yırttı. İskoçyalı model, bir konferans için ziyaret ettiği Tayland'ın Bangkok kentinde pasaport kontrolü sırasında gözaltına alındı. Mongomery, 24 saat gözaltında tutulduktan sonra ülkeye alınmayıp Britanya'ya geri gönderildi.
Daily Mail'e konuşan bir kaynak, modelin 24 saat boyunca hamam böcekleriyle dolu kilitli bir odada tutulduğunu söyledi.Travel+Leisure'a göre 'hasarlı pasaport'un tanımı ülkeden ülkeye değişiyor ancak riske girmemek en iyisi. Çünkü hasarlı bir pasaportunuz varsa sizin ülkeye girmenize izin vermek veya gözaltına almak pasaport memurunun insiyatifine kalıyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!