STK

Tümü

ISTTA, İstanbul turizmine güç katacak

ISTTA, İstanbul turizmine güç katacak

İstanbul Turizm Derneği’nin (ISTTA) düzenlediği basın toplantısı ile yeni yönetim kurulunu tanıttı.

YÖNETİM KURULU
Oligark İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda ISTTA Genel Başkanı Yalçın Aydın, ISTTA’nın yeni Yönetim Kurulu’nu açıkladı. ISTTA Yönetim Kurulu ve görev dağılımı şöyle: Yalçın Aydın (Genel Başkan), Sevim Aydın (Genel Başkan Yardımcısı), İlter Ergenç (Genel Başkan Yardımcısı), Muhammed Erol Turanlıoğlu (Genel Başkan Yardımcısı), Murtaza Kalender (Genel Sekreter), Ahmet Küçükbaşkan (Sayman), Onur Günaydın (Yönetim Kurulu üyesi), Bülent Saruhan Saraylı (Yönetim Kurulu üyesi), Zeynel Kılıç (Yönetim Kurulu üyesi), Gökay Işık (Yönetim Kurulu üyesi), Özgür Güvercin (Denetim Kurulu Başkanı), Şenel Aybek (Denetim Kurulu Üyesi), İlhan Mürsel (Denetim Kurulu Üyesi)

“ÇÖZÜM ÜRETMEYİ AMAÇLIYORUZ”
Basın toplantısında konuşan ISTTA Genel Yalçın Aydın, “Türkiye turizm sektörünün en önemli destinasyonlardan biri olan ve aynı zamanda Türk ekonomisine en çok katkısı olan İstanbul şehrimizde turizmin daha da geliştirilmesi için yeni yönetim kurulumuzla birlikte yapacağımız çalışmalarla daha çok katma değer sağlayacağımıza inanıyoruz. Kurulduğumuzdan bugüne kadar İstanbul turizmi ile ilgili birçok çalışma yaptık. Biz ISTTA olarak 20 doğal üyeye sahibiz ve bunun bilinci ile sadece oteller değil, turizm sektörü içinde yer alan, acenteler, restoranlar, bar işletmeleri, AVM’ler, sağlık turizmi, kafeler, taksiler, transfer şirketleri gibi turizme hizmet veren tüm paydaşlarımızın talep ve arzularını göz önünde bulundurarak, çözüm üretmeyi amaçlıyoruz.

MOTİVASYON VE BİRLİK SAĞLAYACAK
Gelecekte İstanbul’da başarılı işlere imza atan turizmci paydaşlarımıza takdir ve teşekkürlerimizi iletmek adına ödül töreni düzenleyerek motivasyon ve birlik sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca bir diğer projemiz ise 2023 yılı içerisinde dünyanın en prestijli, tecrübeli konuşmacılarını davet edeceğimiz İstanbul Turizm Zirvesi’ni organize ederek, İstanbul’daki turizmci paydaşlarımızı yeni turizm trendleri ve olanakları ile ilgili bilgilendirecek ve moral motivasyon sağlayacağız.

“GÜÇLENDİRECEĞİMİZE İNANIYORUM”
İstanbul turizmi ile ilgili daha birçok çalışma ve planlarımız var. Tüm turizmci paydaşlarımızla birlikte bir araya gelerek, güç birliği sağlayarak, çalışmalarımıza hız verecek ve tüm projelerimizi düzenleyeceğimiz toplantılarımızda paylaşacağız. Derneğimizin bundan sonraki çalışmalarında daha güçlü bir şekilde turizmci paydaşlarımızla güç birliği yaparak, İstanbul’un dünyadaki yerini daha da güçlendireceğimize inanıyorum.”

SİNERJİ YARATILACAK
ISTTA Genel Başkan Yardımcısı İlter Ergenç ise İstanbul Turizm Derneği olarak; yeni yönetim kadrosu ile İstanbul’un tüm dünyaya tanıtımı, marka bilinirliliğini arttırma ve dünyada tercih edilen şehirler arasında hak ettiği yeri alma adına çok stratejik çalışmalara imza atacaklarını ve yeni yönetim kadrosu ile önemli bir sinerji yaratılacağını vurguladı. Ergenç, İstanbul’un mevcut nüfusuna ek olarak her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan bir metropol statüsünde olduğunu, asırlardır popülaritesi azalmadan gelişen İstanbul’un 2023’te dünyanın şiddetle tavsiye edilen turizm destinasyonları arasında il sıralarda yer alacağının altını çizdi.

Ergenç, ISTTA olarak medeniyetlerin buluştuğu, 7/24 yaşayan İstanbul’un önümüzdeki süreçte çok daha iyi noktaya geleceğine inanarak kendilerine destek olup, yanlarında olan basın mensupları ve değerli üyelere teşekkür etti.

“HAK ETTİĞİ PAYI ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
ISTTA
Genel Sekreteri Murtaza Kalender de şu açıklamaları yaptı: “Biz İstanbul Turizm Derneği olarak sadece bir kurumu, oteli veya seyahat acentesini değil, turizm paydaşlarımızın tamamını temsil ediyoruz. Dolayısıyla İstanbul’daki tüm turizm paydaşlarımızın her birinin sorununu, bizim sorunumuz olarak alıyoruz ve bu sorunları dinleyerek çözüm üretmek için İstanbul Turizm Derneği olarak buradayız. Tüm paydaşlarımızla birlik olup, tüm sorunları masaya yatırarak ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişim kurarak çözüm üretmek ve dünyadaki turizm pastasından İstanbul’un da hak ettiği payı almasını sağlayacağız.

“EN ÇOK KONGRE ALAN İLK 5 ÜLKEDEN BİRİSİYDİ”
Dünyada en çok bilinirliğe sahip olan şehirlerden biri ve üç ayrı imparatorluğa başkentlik yapmış kadim bir şehir olan İstanbul’u dünyanın turizm başkenti yapmak asıl amacımız. 20212 yılına kadar İstanbul dünyada en çok kongre alan ilk 5 ülkeden birisiydi, fakat şu an maalesef ki ilk 10’da dahi değil ve bizler İstanbul’un tekrar bir kongre şehri olması yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
İstanbul’u turizmin başkenti yapmak aslında hiç de zor değil. Sadece turizmci paydaşlarımızla bir araya gelerek ve güç birliği ederek bunu başarabileceğimize inanıyorum. İstanbul Turizm Derneği tam da bu sebep için kurulmuş, bu yönde geliştirilmiş amaç ve ilkelere sahip bir dernek. Bizler İstanbul Turizm Derneği olarak kruvaziyer gemilerini de şehrimize tekrar kazandırmak gibi projelerimiz ile çalışmalarımızı hızlandırarak İstanbul’u dünyanın turizm merkezi haline getirmek için katkılarımızı sunacağız. Umarız ki ekip arkadaşlarımız, değerli üyelerimiz ve yönetim kurulumuzla bunları başaracağız.

Bir kez daha değerli basın mensuplarına buraya kadar geldikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıyeten bizi bugün burada ağırlayan, misafir eden Sayın Zeynel Kılıç’a ve tüm Oligark ekibine şükranlarımı sunuyorum.”