ISTTA ve TİM turizm için işbirliği yapacak

ISTTA ve TİM turizm için işbirliği yapacak

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı Yalçın Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’yi ve yönetim kurulu üyelerini makamında ziyaret etti. Toplantıda İstanbul turizmine yönelik gerçekleştirilecek projelerde işbirliği içinde olacaklarının kararı çıktı.

Kısa bir süre önce göreve gelen İstanbul Turizm Derneği’nin yeni yönetimi, Yalçın Aydın başkanlığında resmi ziyaretlere devam ediyor. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret eden ISTTA Yönetim Kurulu, bu kez de TİM Başkanı İsmail Gülle’yi ziyaret etti. TİM’in genel merkezinde gerçekleşen toplantıya ISTTA Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aydın'ın yanı sıra yönetim kurulundan Eyüp Babür ve İlter Ergenç katıldı. TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin de toplantıda yer aldı.

Toplantıda ISTTA Yönetim Kurulu, TİM Başkanı İsmail Gülle’ye derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve ilerleyen dönemlerde yapacakları çalışmaları anlattı. İstanbul’un tanıtımı için projeler oluşturduklarını ifade eden ISTTA Başkanı Yalçın Aydın, “Bizim dernek olarak esas amacımız İstanbul’u turizmde dünya şehirleri arasında en üst seviyelere getirmek. Yönetim Kurulu üyelerimizle projeler geliştiriyoruz. Bu projeleri hayata geçirmek için resmi kurumlarla sürekli temas halinde olacağız. Bu anlamda TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle’den, projelerimize destek olacaklarının sözünü aldık. Tüm gayretimiz İstanbul markasını uluslararası platformlarda iyi bir şekilde temsil edebilmek” dedi.

TiM Başkanı İsmail Gülle, İstanbul’un ihracatta olduğu gibi ülke turizminde de önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, “İstanbul bugün 15 milyon turiste ev sahipliği yapıyor. Bu rakamı daha yukarı çekebiliriz. Turizmle alakalı ilerleyen günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bir protokol imzalayacağız. Bu çalışmada İstanbul Turizm Derneği ile işbirliği içinde olacağız” diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!