Kaan Kavaloğlu: “Bütün oteller, Almanya pazarını geri kazanmak için çalışmalı”

Kaan Kavaloğlu: “Bütün oteller, Almanya pazarını geri kazanmak için çalışmalı”

Kaan Kavaloğlu: “Bütün oteller, Almanya pazarını geri kazanmak için çalışmalı”

10 Ocak 2020 Cuma

Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kaşif Kavaloğlu, Kemer turizmindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Özellikle son beş yılda Kemer bölgesinin sadece BDT ülkeleri ve yurt içi pazarla anılmaya başladığına dikkat çeken Kavaloğlu “Burada ufak da olsa bir tehlike görüyorum. Avrupa pazarının Kemer’den kopuşunun pazarlama ile alakalı olduğunu ve otellerin tercihinin bu pazarlar ile ilgili Avrupa pazarının aleyhine yaptığını düşünüyorum. Bizim Kemer’de bulunan otelimiz Avrupa’nın son kalelerinden bir tanesi. Ben gerek doğal güzellik olarak, değer katkısı olarak ve bölgenin güzelliği olarak sistemin eninde sonunda bölgenin güzelliği olarak sistemin tamamen eninde sonunda Kemer’e tekrar döneceğini düşünüyorum” dedi.

Thomas Cook ve Öger Tours’un çöküşü Kemer’e zarar verdi!
Kemer’in aslında çok iyi bir İskandinav, çok iyi bir Benelüx, çok iyi bir Batı Avrupa profiline uygun bir destinasyon olduğunu düşündüğünü de söyleyen Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kaşif Kavaloğlu “Kemer’de bundan sonraki pazarlama stratejimiz sadece BDT ve yurt içi pazarında değil, özellikle Avrupa pazarının Türkiye’ye ve Antalya’ya daha fazla misafir gönderen ülkelerini artı değer katarak yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bunu nasıl yapacağız? İngiltere’de çok başarılı olacak bir pazarlama kampanyası yapmalı Kemer. Benelüx pazarında iyi bir pazarlama kampanyası yapması lazım. Kemer, Almanya pazarında son dönemde kaybetti gibi gözüküyor. Bu pazarı tekrardan Kemer geriye kazanmak için tüm iştihatı ile oteller çalışmalı, çalışmaya devam etmeli. İngiltere pazarında Thomas Cook, Almanya pazarında Öger Tours’un finansal anlamda çöküşü aslında en fazla Kemer’e zarar verdi. Çünkü diğer bölgelerdeki beklentiler arttı. Kemer’in elde ettiği misafir profili de başka pazarlara kaymak zorunda kalacak. Dolayısı ile Kemer yeni misafir profili üretmek zorunda. Zaten elimizde kaynak pazarımız var Almanya, Avrupa” diye konuştu.

Haber – Halil Öncü Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN