Kaan Kavaloğlu: “Sadece tur operatörlerine bağımlı çalışmanın ne tür zararlara yol açtığını gördük”

Kaan Kavaloğlu: “Sadece tur operatörlerine bağımlı çalışmanın ne tür zararlara yol açtığını gördük”

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) düzenlediği Turizm Yatırımları Forumu’nun (TIF) ikinci gününde gerçekleştirilen panelde konuşan Limak Holding Turizm Grup Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, “Sadece tur operatörlerine bağımlı çalışmanın ne tür zararlara yol açtığını gördük” dedi.

Konuşmasına Limak Grubu’nun bu sene 25. yılını kutladığını belirterek başlayan Kaan Kavaloğlu, “Limak olarak ilk resort otelimizi Antalya’da açtık. 5 resort otelimiz var. 4’ü Antalya biri de KKTC’de. Kitle turizmi, her şey dahil’in de katkısı ile Antalya’da bu noktaya kadar geldi. Antalya çok önemli bir destinasyon. Ancak yatırımları yaymak çok önemli. Antalya dışında yatırımın geri dönüşü hızlı olmuyor. Antalya’da kitle turizmini biraz çeşitlendirmeliyiz. Deniz, kum, güneş çerçevesinde sıkışmamalıyız. Sadece deniz, kum ve güneşle turizm gelişmez. Turizmi çeşitlendirmeden geliştiremeyiz. Bu noktada yatırımcıyı da mutlu edecek bir teşvik sistemi oluşturulmalı.

Turizm dünyasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye’yi en iyi pazarlayan tur operatörlerinden biri geçtiğimiz aylarda iflas etti. Şapkamızı önümüze koyduk ve sadece tur operatörlerine bağımlı çalışmanın ne tür zararlara yol açtığını gördük. Biz eğer özellikle resort bölgede farklı tarzda bir turizm yapacaksak tüm dünyaya entegre olmamız gerekiyor. Türkiyesiz bir turizm şekli yok. Türkiye’nin lokomotif turizm şekli de resort turizmdir. Antalya ve resort, sistemin lokomotifidir. Tur operatörlerine bağlı kaldığımız sürece bu sistem devam edecek. Görüyorum ki yeni açılacak bölgeler de Antalya’yı taklit ediyor” diye konuştu.  

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!