Genel

Kaan Kavaloğlu: “Türkiye, kötünün iyisi denebilecek bir sezon yaşadı”

Kaan Kavaloğlu: “Türkiye, kötünün iyisi denebilecek bir sezon yaşadı”

Limak Holding Turizm Grup Başkanı ve AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Bloomberg HT’de yayınlanan Günden Kalanlar programına konuk oldu.  

Kaan Kavaloğlu,  kötünün iyisi olarak değerlendirilebilecek bir sezonun sonuna geldiklerini söyledi. Almanya’nın aldığı karar sonrasında tur operatörlerinin paket tur satışlarını yavaşlattığını hatırlatan Kavaloğlu: “Almanya Türkiye’den dönen çocukların 5 gün karantinada olması gerektiğini söyledi. Ağustos’un sonunda çocuklu ailelerin tatil yapması için çok zor bir karar oldu. Bu anlamda bazı iptaller ve rezervasyonlarda azalma oldu. Çünkü Avrupa’dan Almanya ve Doğu Avrupa’dan rezervasyon alabiliyorduk. Almanya’nın kararı ileriye dönük olumlu bakma anlamında açıkçası bizi şüpheye düşürdü. Temmuz ve Ağustos’u bu şekilde kapattığımız için sezona kötünün iyisi diyebiliyoruz” dedi.

Antalya’ya gelen turist sayısının 4.5 milyonu aştığını belirten Kavaloğlu, “Geçen seneye göre bu sene yüzde 300’lük bir atış var. Ancak 2019 yılına göre ise yüzde 50 düşüş söz konusu. Şimdi MICE sezonuna giriyoruz ancak istenen şekilde etkin olacak diyemeyiz. Bu nedenle Eylül, Ekim ve kış ayları bizim için zorlu geçecek” diye konuştu.