KAAN KAVALOĞLU: “TÜRKİYE'YE GELMEYE DEVAM EDİYORLAR"

KAAN KAVALOĞLU: “TÜRKİYE'YE GELMEYE DEVAM EDİYORLAR

Limak International Hotels & Resorts Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, TV8 INT’te yayımlanan Gezi Rehberi isimli programa konuk oldu.

Limak Otelleri ve Türkiye’nin pazarları hakkında açıklamalar yapan Kavaloğlu, 2016 yılının sıkıntılı bir yıl olarak geride kaldığını söyledi. 2017 yılı ile ilgili beklentilerini açıklayan Kavaloğlu, “2017 yılı Rusya ile yapılan anlaşma sayesinde daha iyi olacaktır. Ancak 2017 yılında da Batı Avrupa pazarı azaldı. Türkiye üzerine bir algı yönetimi var. Yapılan olumsuz yayınlardan Türkiye’yi tercih edecek olan tatilciler çok etkilendi. Türkiye ve turizmciler olarak kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz. Bir tek şeyi merak ediyorum Avrupa bizim bütün iç bilgilerimizi bilmeye çalışıyor ancak tatile gittikleri başka destinasyonlar hakkında bu kadar bilgi sahibi değiller. Senelerdir Türkiye’yi tercih edenler yine gelmeye devam ediyor. Yapılan olumsuz algı yönetimi daha çok yeni misafirlerin tercihlerini etkiliyor. Batı Avrupa pazarında zannediyorum son dakika satışları biraz artacak” dedi.

Limak Otelleri olarak 52 ülkeden misafirler ağırladıklarını belirten Kavaloğlu, “Biz 52 ülkeden misafir ağırlıyoruz. Hiçbir ülkenin otellerimizde çoğunluk oluşturmasına dikkat ediyoruz. Böyle bir sistem yarattık ve bunun sonucunda da başarı yakaladık” dedi.

Limak Hotels’in son yatırımı olan Limak Kıbrıs hakkında da bilgi veren Kaan Kavaloğlu, “Limak Kıbrıs, 600 odalı olacak ve Kıbrıs turizmine ivme kazandıracak. Türkiye’deki başarımızı Kıbrıs’a taşıyacağız” diye konuştu.

Kavaloğlu sözlerini şöyle noktaladı: “Yurt dışındaki Türkler bizi yalnız bırakmadı. Tatil tercihlerini Antalya ve Türkiye’den yana kullanınca işimiz kolaylaşıyor. Geçen seneye oranla erken rezervasyon yüzde 20 artış var. Kendi ülkemizin insanları bu tatili hak ediyor. Onlara sorunsuz hizmet vermek Limak otelleri olarak görevimizdir.” 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!