KADİR UĞUR’DAN, TURİZM BAKANINA “TÜRKİYE TURİZMİ İYİ GİTMİYOR” MESAJI

KADİR UĞUR’DAN, TURİZM BAKANINA “TÜRKİYE TURİZMİ İYİ GİTMİYOR” MESAJI

Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a seslendi. Uğur, “Parası olmayan turisti getirmeye başladık. Turist sayısı artsa bile gelir yüzde elli düştü” dedi.

İşte Kadir Uğur’un sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj:

Sayın Turizm Bakanım,

Hiç de düşündüğünüz gibi Türkiye turizmi iyi gitmiyor. Yurt dışında yaşayan ve Türkiye’ye turist göndermek için uğraşan bir Türk vatandaşı olarak OHAL ve KHK’lar Batı Avrupa ülkelerindeki potansiyel turistleri çok etkiliyor. Ortalama 800 Euro’ya sattığımız ürünleri turist getirebilmek için 450 Euro’ya satıyoruz. Parası olmayan turistleri getirmeye başladık. Üst gelir seviyeli turistleri getiremiyoruz. Turist sayısı artsa bile gelir yüzde elli düştü. Golf sahalarımız boş. Basının da yardımı ile buradaki kamuoyuna Türkiye’ye gidersen içeride sebepsiz aylarca gözaltında tutulabilirsin haberleri yayılıyor.

Saygılarımla

BENTOUR Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!