Kapadokya’nın genç şefleri GastroAntalya’dan madalyalarla döndüler

Kapadokya’nın genç şefleri GastroAntalya’dan madalyalarla döndüler

30 Kasım 2019 Cumartesi

Kapadokya Üniversitesi öğrencileri Antalya’da düzenlenen Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali’nden 16 madalya ile döndü.

Ulusal Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası, İstanbul Gastronomi Festivali, Alanya Altın Kepçe Yemek Yarışması ve Kapadokya Yemek Yarışması gibi bugüne kadar düzenlenen birçok yarışmada ve festivalde yüzlerce kazanarak gastronomi alanında başarılarıyla anılan Kapadokya Üniversitesi, geleneğini bu yıl da devam ettirdi.

Kapadokya Üniversitesi’nin Uçhisar Sanat Yerleşkesi’nde eğitim gören Aşçılık programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencilerinden oluşan yarışma ekibi, 21-24 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya EXPO Fuar Merkezi’nde 25’ten fazla ülkenin, 4.000 katılımcının yer aldığı “Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali” kapsamında düzenlenen yarışmalara katılarak, 7 kategoride 3 Altın, 4 Gümüş ve 9 Bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazandılar.

Festivale, Aşçılık programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğretim görevlilerimiz Melih İçigen ve Dorukan Boyacı önderliğinde katılan Alkım Can Aşşık, Ata Toprak Tan, Atakan Özen, Ayberk Girişit, Furkan Gözelce, Hazal Gök ve Ümit Can Demi’den oluşan öğrenci ekibi tatlı, makarna ve ana yemek kategorilerinde altın madalya, pizza ve yılın en iyi üniversitesi kategorisinde gümüş, balık tabağı, yılın altın şefi ve kapalı kutu kategorilerinde ise bronz madalya alarak Nevşehir’e döndü.

Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar tarafından makamında kabul edilen yarışma ekibi başarılarından dolayı tebrik edildi ve bu tür öğrencilerin gelişmesine katkı sağlayan faaliyetlere geçmişte de olduğu gibi her zaman destek olunacağı belirtildi.  Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN