KAPADOKYA'DA TURİZMCİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR

KAPADOKYA'DA TURİZMCİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da 1 Nisan tarihinden itibaren turist yoğunluğunun artması turizmcilerin yüzünü güldürdü.

Peribacaları, yer altı şehirleri, kayadan oyma manastırları ve sıcak hava balon turlarıyla ünlü Kapadokya bölgesine yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor.Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Paşabağı, Zelve Ören Yeri, Derinkuyu ve Kaymaklı yer altı şehirlerini gezen turistler, sıcak hava balon turuna katılarak bölgenin manzarasını kuşbakışı izleme imkanı buluyor. Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya'da son iki sezonun aksine turizmin hızlı ve güzel bir başlangıç yaptığını söyledi. Dinler, "Turizm sezonu geçtiğimiz son iki sezonun aksine gayet güzel ve hızlı başladı. Şu an dünyanın birçok yerinden misafirlerimizi Kapadokya'da ağırlıyoruz. Özellikle 1 Nisan Kapadokya'da bölgenin açılışı olarak adlandırılır. Çok hızlı başladık, çok güzel başladık inşallah devamı gelecektir" dedi.Turistler Balon Turları İçin sıra BekliyorKAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya'da balon turizminin yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederken, son günlerde Uzakdoğulu ve Latin Amerikalı turistlerin balon turlarına katılmak için sıra beklediklerini söyledi. Dinler, "Kapadokya biliyorsunuz dünyanın balon başkenti. Dünyada en çok uçuşun yapıldığı yer Kapadokya'dır. Fakat her şeyden önce güvenlik ön plana geliyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü riskli gördüğü zamanlarda tabii ki uçuşları iptal ediyor. Bu çok doğal ve olması gereken bir harekettir. Kapadokya'da balon turizmi çok yoğun ilgi görüyor. Şu an bölgemizde ağırlıklı olarak Uzakdoğulular ve Latin Amerikalılar var. Ve bu iki grup turist segmentininde balon turizmine çok yoğun ilgisi var. O yüzden balonlarda sıra var" diye konuştu.  

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!