Kayseri Erciyes’e 4 ülkeden kayak turizmi için charter seferleri başladı

Kayseri Erciyes’e 4 ülkeden kayak turizmi için charter seferleri başladı

Rusya, Ukrayna, Belarus ve Polonya’dan Kayseri Erciyes’e direkt charter uçak seferleri başladı. Kış tatili için Erciyes’e gelen ilk yabancı kafileler öğrenciler tarafından havalimanında çiçeklerle karşılandı. Kış sezonu boyunca Kayseri’ye her hafta dört direkt uçak inecek.

Dünya standartlarındaki pistleri, sağlam altyapısı, son teknoloji ürünü mekanik tesisleri, sunulan hizmetler, konaklama ve ulaşım imkânları ile uluslararası bir merkez konumuna gelen Erciyes Dağı, yerli kayak severlerin yanı sıra kış mevsiminde Rusya, Ukrayna, Belarus ve Polonya'dan her hafta Kayseri'ye düzenlenen direkt uçak seferleri ile yabancı turistler tarafından da yoğun ilgi görüyor.

2019/2020 kayak sezonunda Erciyes’e ilk uçuş Polonya’nın başkenti Varşova’dan Gerçekleşti. Ardından da Rusya, Ukrayna ve Belarus’tan da gruplar Kayseri’ye geldi. Charter uçuşlar Nisan ayının ikinci haftasına kadar sürecek. Charter uçuşların yanında İstanbul aktarmalı gelen yabancı turistlerle birlikte kış boyu dünyanın her yerinden yaklaşık 40.000 yabancı turistin kış tatilini Erciyes’te geçirmesi bekleniyor.

Kış tatili için Moskova, Kiev, Varşova’dan bir haftalık tatil paketleriyle Erciyes’e gelen yabancı turistler sadece kayak yapmakla yetinmeyip 6 bin yıllık tarihi geçmişi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri’nin tarihi ve tabi güzelliklerini keşfederken, 45 dakikalık mesafede bulunan Kapadokya’da peri bacalarını gezip balon deneyimi yaşıyorlar. Turistler ayrıca dağ ve şehir otellerinde konaklayarak Kayseri’nin pastırma, sucuk, mantı gibi mahalli lezzetlerini tatma imkânı buluyor. Dolayısıyla kış, tarih, kültür, din, gastronomi, alışveriş gibi turizmin pek çok kategorisini aynı anda sunan bir kış destinasyonu olarak Erciyes dünyada eşi benzeri olmayan özellikleriyle yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor.

Erciyes’in şehir ekonomisine katkısı 100 milyon dolar
Erciyes'e kayak için gelen ve Kayseri'de konaklayan yabancı misafir sayısının her yıl arttığını ifade eden Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, "Erciyes 2011-2012 sezonunda yeni yüzüyle hizmet vermeye başladığı günden bu yana Erciyes A.Ş. olarak gözümüzü hem yurt içinde hem yurt dışındaki pazarla çevirdik. Yapılan tanıtımlar, sunumlar yurt dışı fuar katılımları ve bilgilendirme turları sayesinde 2017 yılında Kayseri tarihinde ilk defa Rusya'dan, Moskova-Kayseri charter uçuşlarla her hafta Rus misafirleri Dağımız’da ağırladık. Ertesi yıl Erciyes paketleri başka ülkelerde de satılmaya başlandı ve haftalık charter seferleri üç ülkeden devam etti. Ayrıca, direkt uçuşların yanında dünyanın dört bir tarafından Almanya, İtalya, Amerika, İngiltere, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Kore, Malezya, Fransa gibi ülkelerden de aile ve arkadaş guruplarıyla gelip Erciyes'te kayak tatili yapan yabancı turistlerin sayısı her geçen yıl artıyor. Geçtiğimiz sene toplamda yaklaşık 20 bin yabancıyı Erciyes pistlerinde misafir ettik. Bu yıl ise charter uçuşlarla ve kendi imkanlarıyla gelen yabancı misafir sayısının 50 bine ulaşacağını öngörüyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyemiz’in Erciyes Dağı’na yaptığı yatırımlar ilk yıldan itibaren şehrimiz için meyvelerini vermeye başladı ve bu katkı son yıllarda çok daha belirgin hale geldi. Bu yıl da Erciyes şehir ekonomisine en az 100 milyon dolar katkı sağlayacak” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!