Kayseri ve İranlı turizmciler Tahran’da buluştu

Kayseri ve İranlı turizmciler Tahran’da buluştu

Kayserili turizmciler Tahran'da düzenlenen Kayseri Erciyes toplantısında 250’e yakın İranlı turizm acentesi ile işbirliği fırsatı buldu.

Rusya, Ukrayna ve Polonya’dan direkt charter seferleri ile kış sezonu boyunca yoğun şekilde yabancı turistleri ağırlayan Kayseri Erciyes İran pazarındaki turizm profesyonellerine tanıtıldı.

Türk Hava Yolları Kayseri Müdürlüğü girişimi ile İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen Kayseri-Erciyes tanıtım toplantısında Kayserili turizm acenteleri ve otel yetkilileri İran'da faaliyet gösteren 250’e yakın turizm acentelerinin temsilcileri ile buluştu.

Turizmlerin bir araya geldiği organizasyonda işbirliği potansiyeli değerlendirildi. Erciyes başta olmak üzere Kayseri’nin tabi güzellikleri bölgenin sahip olduğu turistik ve kültürel zenginlikler anlatıldı, bire bir görüşmeler sağlandı.

İran’daki programa katılan Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da turizm operatörlerine Erciyes’in sahip olduğu kayak altyapısı ve bölgenin sunduğu imkânlar hakkında geniş bir sunum yaptı.

Kayseri ve bölgemizde kış ve kültür turizmini entegre etmeye başladıklarını belirten Dr. Murat Cahid Cıngı, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz’in Erciyes Dağı’nda yapmış olduğu devasa master planı artık şehrimize çok ciddi ekonomik ve ticari katkılar sağlamaya başladı. Son yıllarda hem charter uçuşlarla hem de aile ve arkadaş gurupları ile gelen yabancı turistleri ağırlıyoruz. Bu kapsamda Erciyes’in ve Kayseri’nin turizm potansiyelini değerlendirerek şehrimize daha fazla ülkeden daha çok turist getirmek için de global organizasyonlara iştirak ediyor fuarlarda tanıtımlarda bulunuyoruz; yerli ve yabancı çok farklı çevrelere sunumlar yaparak potansiyelimizi büyütmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Tahran’da Kayseri’yi, Erciyes’i ve bölgemizin sahip olduğu eşsiz zenginlikleri İranlı acentelere anlatarak sunumlar yaptık. Çok verimli bir program gerçekleştirdik. Geri dönüşleri bu kış alacağımızı düşünüyoruz. Ülkemizin İran’da bir numaralı turizm pazarı olduğu istatistiksel olarak bir gerçek ve biz de Erciyes olarak payımiza düşeni almak için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bu güzel programı organize eden THY Kayseri ve Tahran müdürlüklerine Erciyes ailesi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!