Otel

Tümü

Kirman Hotels, İnsan Kaynakları ve Eğitim konusunda dijitalleşiyor

Kirman Hotels, İnsan Kaynakları ve Eğitim konusunda dijitalleşiyor

Kirman Hotels İnsan Kaynakları Direktörü Memet Nuri Özsoy, Kirman Hotels’in 2022 yılı Ocak ayından bu yana İnsan Kaynakları ve Eğitim alanlarında yaptığı ciddi atılımlardan sonra şimdide Dijital İnsan Kaynakları ve Eğitim süreçlerine geçiş yapmak üzere önemli adımlar attıklarını belirtti.

“Hepimizin kabul ettiği bir gerçek var ki bulunduğumuz çağın ve geleceğin gerçeği dijitalleşme” diyen Memet Nuri Özsoy, “Biz de büyüyen ve gelişen bir şirket olarak hem çağa ayak uydurmak hem de çalışma arkadaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak için dijitalleşme kararı aldık. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Kirman Hotels İnsan Kaynakları ve Eğitim Direktörlüğü olarak çok güçlü bir kadromuz var ve görselden de anlayacağınız üzere aynı zamanda genç ve dinamik bir kadro. Bizde bu ekibin enerjisini ve gelişim heyecanını daha iyi kullanabilmesi için dijitalleşmenin ekibimiz ve çalışma arkadaşlarımız açısından daha doğru sonuçlar vereceğine inandığımız için böyle bir yol seçtik.

Biz Kirman Hotels İnsan Kaynakları ve Eğitim Direktörlüğü olarak Personellerimizin istediği zaman istediği şekilde bize ulaşmasını sağlayabilecekleri bir iletişim ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Personellerimizin Kirman Hotels Eğitim Süreçlerine hakimiyetini ve tam ulaşımını sağlamak için hummalı bir çalışma başlattık. Kirman Akademi adı altında dijital bir platform kurduk ve bu platformda genel geliştirici eğitimlerle birlikte, Oryantasyon Eğitimleri, Mesleki Eğitimler, Süreç ve Organizasyon Eğitimleri vb bir çok bir çok noktada personeli geliştirici bir çalışma sürdürmekteyiz. Bu platform sayesinde Kirman Hotels bünyesine katılacak her personele bir nevi koçluk yapacak ve personel bir pusula gibi yönlendirecek dijital bir hafıza oluşturmayı hedefliyor. Her personelimizin kendi alanları ve farklı birçok alanda kendini geliştirme fırsatı bulacağı bu platformun kuruluşunda Kirman Hotels İnsan Kaynakları ve Eğitim Direktörlüğü’nün her ferdinin ve ayrıca Kirman Hotels ailesinin tümünün emeği ve katkısı bulunuyor ve daha da katkı sağlayacakları kaçınılmaz bir gerçek. Bizimle birlikte İnfinity Yazılım’ın da çabalarını göz ardı etmemiz mümkün değil” dedi.

Bu platform haricinde farklı bir çalışmalar da yaptıklarını hatırlatan Memet Nuri Özsoy, “Bu çalışmamızın dışında şu anda uygulama da olan, Personel Memnuniyet Anket Formu, Personel, Dilek, Öneri ve Şikayet Formu, İş Sağlı ve Güvenliği Değerlendirme Formu, İşten Ayrılma Görüş ve Değerlendirme Formu” gibi bir çok QR KOD’ lu uygulamamız hali hazırda kullanılmakta” açıklamalarında bulundu.

Memet Nuri Özsoy, bu süreçleri dijitalleştirmelerindeki temel amacı da açıkladı: “Eğitim çalışmalarımızdaki amaç; Çalışma arkadaşlarımızın bir çoğunu kış döneminde otellerimiz kapalı iken de kadromuzda tutuyor ve maaşlarını ödüyoruz. Bu süre zarfında çalışma arkadaşlarımızın evlerinde otururken veya internetin olduğu herhangi bir ortamda iken bile istedikleri zaman istedikleri şekilde Platformu inceleme, duyurular vb. her şeyden haberdar olma ve kendilerine atanmış eğitimlere katılma imkanı sağlamış olacağız. Bununla birlikte fiili çalışma arkadaşlarımızın da yine belirtilen şekli ile istedikleri yerden platforma ulaşarak gerekli bilgi ve birikime ulaşmasını sağlamış olacağız.

QR KOD çalışmalarımızdaki amaç; Bu süreçleri dijitalleştirmemizdeki temel amacımız, Şeffaf bir geri bildirim süreci oluşturmak. Ekip arkadaşlarımız bu sistemle istedikleri zaman istedikleri yerden Görüş ve Düşüncelerini bizlere ulaştırabiliyorlar. Tüm Anket sonuçları gizlilik ilkesine uygun şekilde rapor haline getirilerek en üst düzeyde değerlendirmeye alınarak iyileştirme takvimleri oluşturulup, çözümler sağlanıyor.

Bu çalışmaları manuel yöntemle yaptığınızda personel şeffaf davranamıyor. Dolayısıyla size doğru geri bildirim yapmıyorlar. Bu süreç hem şirket açısından hem çalışma arkadaşlarımız açısından oldukça verimli sonuçlar sağlıyor.”