Konaklama sektörünün deneyimli ismi Sadun Alp sordu: “Taşın altında kimin eli var”

Konaklama sektörünün deneyimli ismi Sadun Alp sordu: “Taşın altında kimin eli var”

Konaklama sektörünün deneyimli ismi Sadun Alp, yaptığı açıklamada: “Devletimizin ekonomik olarak rahatlaması ve kamu kaynaklarının vatandaşlarına aktarılması için herkesin taşın altına elini koyma günü olduğuna inanıyoruz” dedi.

İşte Sadun Alp’in açıklamaları:

“Dünyanın yaşamış olduğu Koronavirüs krizi sektör olarak turizmi çok fazla yaraladı. Seyahat edecek kişilerin öncelikle ruh hallerinin olumlu olması ve ekonomik olarak rahat olmaları gerekir. Ülkeler arası uçuş yasaklarının olduğu bu günlerde Devletler gerekli tedbirleri fiziksel ve ekonomik olarak zaten alıyorlar. Alınan tedbirler ekonomik olarak birçok şirketi ve çalışanlarını zor durumda bırakmasın diye de Hükümetler çalışanlara yönelik ciddi finans destekleri sağlamaktalar. Çalışmayan müşteri kabul etmeyen kuruluşlar işletmelerini kapatmadan yaşamlarını sürdürebilmek için de öncelikle personellerinin iş akitlerini fesh ediyorlar, askıya alıyorlar, ücretsiz izne gönderiyorlar ya da maaşlarını yarıya indiriyorlar.

Alınan bu tedbirlerle işletmeler bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye ve tesislerini kapatmamaya çalışıyorlar. Her krizde olduğu gibi bu tür ekonomik zorluklar maalesef sektör çalışanlarına ve işletmelerine büyük darbe vuruyor ve toparlanması uzun süre alıyor. Ekonomik olarak ülkemizin geçtiği bu sıkıntılı dönemde Devletimiz elinden geleni yapsa da finansal kaynakların azlığı Hükümeti çok zorluyor. Devlet memurlarının da bu sürece katkı vermesi çok önem arz ettiğinden halen çalışan tüm devlet memurlarının maaşlarının da bu süreci atlatırken yarıya indirilmesi Hükümete büyük destek olacak ve ekonomik yükü sadece Özel sektör üstlenmeyecektir.

Devletimizin bu salgının ilk duyulduğu andan itibaren gösterdiği ve halen uygulamakta olan tedbirlerin çok olumlu olduğunu ve parti gözetmeksizin herkesin takdirini kazandığı da bir gerçektir. Bireylerin var olabilmesi ve yaşayabilmesi için öncelikle Devletimizin ekonomik olarak rahatlaması ve kamu kaynaklarının vatandaşlarına aktarılması için herkesin taşın altına elini koyma günü olduğuna inanıyoruz.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!