Konaklama tesislerine verilen o destek kaldırılıyor

Konaklama tesislerine verilen o destek kaldırılıyor

Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik enerjisi desteği ile alakalı önemli bir düzenleme bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeni dönemde Çevreye Duyarlı Konaklama Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik enerjisi desteği verilmeyecek. İlgili karar çerçevesinde 08.07.2013 tarihli ve 2013/5265 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik enerjisi desteği yürürlükten kaldırıldı.Bu kararın yürürlük tarihinden önce gerekli belgeleri ibraz etmiş ancak henüz ödeme aşamasına gelmemiş destek unsurlarına ilişkin olarak yürütülecek iş ve işlemler ile ödemeler yürürlükten kaldırılan Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde yapılmaya devam olunur. Bu karara ilişkin uygulama 31 Aralık 2018 tarihinde başlayacak.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!