KONGRE TURİZMİNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ

KONGRE TURİZMİNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ

Türkiye kongre turizminde ilk 50 ülke arasına giremedi.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe teşebbüsü, PKK ve IŞİD terörünün yarattığı korku iklimi yüzünden Türkiye'nin bacasız sanayisi ciddi kan kaybetti. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; ülke ekonomisine bir hüsran haberi de kongre turizmden geldi. Son döneme kadar ilk 20'de yer alan Türkiye'nin kongre turizminden 2016'da ilk 50 ülke arasına giremediği ortaya çıktı.2015'de İstanbul, Antalya ve İzmir gibi şehirlerde 211 uluslararası kongre yapılırken bu sayı 2016'da 54'e düştü. MHP 25. dönem Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, Türkiye'nin kongre ev sahipliği alanında utanılacak bir durumda olduğunu savunarak, "Bu tablo hala iyiyiz diyen sektör yalakalarına ve yandaş turizmcilere kapak olsun. Maşallah ne de iyi gidiyor ve iyi büyüyoruz" dedi. Kongre turizminde Türkiye'nin ilk yirmideki yerini korumak nir yana ilk 50 lke arasında bile olmadığını belirten Kilci, sosyal medya hesabından çarpıcı bir analiz paylaştı.Haberin devamını okumak için tıklayınız 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!