Küresel tanıtımı için 66 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Küresel tanıtımı için 66 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Mısır Turizm Bakanlığı ile ABD merkezli reklam ajansı J. Walter Thompson (JWT) 3 yıllık bir küresel tanıtım anlaşması imzaladı. Her yıl 22 milyon dolarla yapılacak tanıtımla, turizm sektörünün canlandırılması hedefleniyor.


Mısır Bülteni'nin Aswat Masriya'dan aktardığı habere göre tanıtımın, Arapça konuşulmayan ve Mısır'ın ana pazarı durumundaki 27 ülkeye odaklanacak. Yapılacak çalışmalarla bir yandan Mısır'ın imajı düzeltilmeye, bir yandan da turizm değerleri tanıtılmaya çalışılacak. 

JWT'nin 200 ülkede ofisi olduğu belirtilirken, 2011 yılından beri kan kaybeden Mısır turizm sektörü ayağa kaldırılmaya çalışılacak. Mısır Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen yeni turizm stratejisine göre, 2020 yılı itibariyle yıllık 20 milyon turist hedefleniyor. Bakanlık bu sayıya ulaşılması durumunda turizm gelirlerinin 26 milyar dolar olacağını tahmin ediyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!