Kuşadalı otelciler, 2020’ye el ele girecek

Kuşadalı otelciler, 2020’ye el ele girecek

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “2020’e El Ele” açık hava partisi Ramada Resort Otel Omega Arena’da gerçekleştirildi.

Partiye, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Oğuzhan Turhan, Seyfi Seyhan Süvari, Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Başkanı Serdar Akdoğan, Belediye meclis üyeleri ile sektörde faaliyet gösteren turizm profesyonelleri katıldı.

Blu Notte Orkestrası’nın sahne aldığı gecede konuşan KODER Başkanı Tacettin Özden davete katılana konuklarına şu sözlerle seslendi, “2019 yılında iyi bir turizm sezonu geçirdik. Genel olarak hepimiz memnunuz. Ancak Thomas Cook’un batma olayı hepimizin moralini bozdu. Turizmin bir cilvesi olan bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum. 2020 yılı için de şu anda rezervasyonların iyi göründüğünü söylemeliyim. Dolayısıyla turizmci olarak bu yıldan daha iyi bir sezon geçireceğimizi ve Thomas Cook’dan olan kaybın kapanacağını düşünüyorum. Endişe etmeyin, sadece fiyat istikrarının oturmadığını düşünerek, fiyat istikrarının önemini belirtmek istiyorum. Erken rezervasyonları durdurmayın, devam ettirelim ki fiyat istikrarı otursun. Fiyat istikrarının oturması için erken rezervasyon önemlidir. Bu arada başarılı olabilmemiz için sürdürebilir turizm yapmamız gerekir. Artık dünya iklimle beraber insanlarda çevreye duyarlı hale geldiler. O yüzden bizim yaptığımız turizm, daha fazla çevre, doğa ile uyumlu, temiz deniz, çevre, şehir ve en önemlisi de insana yatırım yapan bir turizm olması lazım. Özellikle buna Kuşadası’nın daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Kuşadası belediyesi de bu çerçevede ilçemize yatırım yaparak altyapısını düzenlemesi gerekiyor. Ayrıca bugünün önemi olan Dünya Kız çocukları gününü bir kız çocuğu babası olarak ben de kutluyorum” dedi.

2020 turizm sezonunun iyi geçmesi umutları ile düzenlenen gece geç saatlere kadar sürdü ve büyük ilgi gördü.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!