Lübnanlı turistler kruvaziyer gemisi ile Alanya'ya geldi

Lübnanlı turistler kruvaziyer gemisi ile Alanya'ya geldi

200 Lübnanlı 200 turisti taşıyan Orient Queen adlı lüks kruvaziyer gemisi, Alanya Limanı'na demir attı.

Sezonun ilk kruvaziyeri olan lüks gemiden inen yolcular, Alanya muzu ve erik gibi ikramlarla karşılandılar. Beyrut'tan yola çıkan Lübnanlı 200 turistin ve 172 mürettebatın bulunduğu Orient Queen isimli gemi, Alanya'ya geldi. Gemiden inen Lübnanlı turistler, Alanya Belediyesi ve liman yetkilileri tarafından karanfil, Alanya muzu ve erik gibi ikramlarla karşılandılar. Alanya'nın tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan turistlerin lüks gemi ile akşam saatlerinde Rodos Limanı'na hareket edeceği öğrenildi.Haftada bir olmak üzere 14 sefer olacakAMC firmasının Alanya temsilcisi Lübnanlı Bassam Hage, ilk seferde 200 kişi geldiğini aktardı. "Sonrada
inşallah her hafta 300-350 kişi gelecek. ‘Orient Queen’ Alanya’ya haftada bir pazartesileri olmak üzere 14 sefer gelecek. Bu sene ve gelecek yıl Alanya ilk destinasyon olacak. Bu bizim için önemli. Çünkü rota, tanıtımlarda Alanya da gözüküyor. Ürdün, Kuveyt, Katar, Irak, Lübnan’da yapılan reklamlardan Alanya’yı tanıyorlar. Burada misafirler turlara katılıyor, alışveriş yapıyor. Bazen misafirler 2 hafta sonra yine geliyor. Çünkü burayı seviyorlar. Ben Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, yeni gemiler için destekledi ve yeni kanun çıkarılmasına yardımcı oldu. Bu da önemli. Her şey ilk sezondan güzel olacak. Orient Queen Alanya’dan Rodos’a gidecek. Sonrasında da Mikonos, Santorini, Marmaris, Lübnan ve yeniden Alanya’ya gelecek. Bu bizim ilk projemiz. Bizim bir diğer hedefimiz de uçak. İnşallah Beyrut-Alanya seferini 45 dakikada gerçekleştireceğiz” dedi. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!