Otel

Tümü

Marmaris Bay Resort, “Deniz Dibi Farkındalık Müzesi” açtı

Marmaris Bay Resort, “Deniz Dibi Farkındalık Müzesi” açtı

FTI Group çatısı altına hizmet veren Meeting Point Hotels markası olan Marmaris Bay Resort, katı atıklar, kazalar, kişisel atıklar, atık sular ve daha birçok sebepten dolayı ekosistemi bozan, giderek yok olmakla karşı karşıya kalan deniz canlılarını koruma altına almak, toplum bilincini arttırmak için “Deniz Dibi Farkındalık Müzesi’’ni hayata geçirdi.

Küresel deniz kirliliğinin tehlikeli boyutlara ulaşması, çevre bilincinin yaygınlaşması için de büyük bir başlangıç olan bu farkındalık hareketi ile ilgili açıklama yapan Marmaris Bay Resort Genel Müdürü Murat Kodan proje ile ilgili olarak şunları paylaştı. “Önce “sürdürülebilirlik projemiz için etkili, farkındalık yaratacak bir konu belirlememiz gerekiyordu; biz de bunun için bir komisyon kurduk” dedi.

Neler yapılabilirdi? Pek çok fikir paylaşıldı ve finalinde, deniz kenarında yer alan bir konaklama tesisi olduğumuz için “sualtı kirliliğine dikkat çekme” fikri kabul gördü. Bu fikir doğada çözülmesi kısa sürede mümkün olmayan, çözüldükçe de deniz besinlerine “mikro plastik” geçmesine neden olarak daha büyük sorunlara neden olan plastik atıklara dikkat çekmek şeklinde geliştirildi.