MARRIOTT, KAPADOKYA’YA GELİYOR

MARRIOTT, KAPADOKYA’YA GELİYOR

Turizm yatırımlarına devam eden Dorak Holding, dünyaca ünlü otel zinciri Marriott markasını da bünyesine kattı. Marriott Hotel Kapadokya 2017 yılının 3. çeyreğinde misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Kapadokya bölgesinde yaklaşık üç bin yatak kapasitesiyle en büyük turizm yatırım grubu olarak faaliyetlerini sürdüren Dorak Holding, Marriott International ile anlaşarak önemli bir markayı daha bölge turizmine kazandırdı.

110'dan fazla ülkedeki 5 bin 700'den fazla tesisi ile Marriott, konaklama sektörünün küresel lideri konumunda yer alıyor. Zincir, Starwood Grubu’nun satın alınmasının ardından marka sayısını 30’a çıkardı ve dünyanın en büyük otel firması oldu. Grubun Türkiye’de halihazırda 13 marka altında 25 oteli bulunuyor. Merkezi ABD’de bulunan Marriott International, 1927'de kurulmasından bu yana, insanı ön planda tutan kültürüyle tanınıyor.

“Türkiye turizmine ve Kapadokya’ya inancımız sürüyor”
Önceki gün düzenlenen imza törenine Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, yönetim kurulu üyeleri A.Kaplan Tan ve Mustafa Pilav ile Marriott International Otel Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Poğda Demircan katıldı. Törende konuşan Ahmet Serdar Körükçü, “DoubleTree Hilton Avanos ve Ramada Cappadocia’nın ardından yine bir uluslararası marka olan Marriott Hotel’i Kapadokya turizmine kazandırdığımız için mutluyuz.  Bilindiği gibi Dorak Holding, eski Ramada Oteli’ni satın almıştı. Tesis tümüyle yeniden yapılıyor.  Marriott Hotel’i 2017’nin 3. çeyreğinde Ekim ayında açmayı planlıyoruz. Bölgede beş yıldızlı 3. otelimiz ile gücümüze güç katıyoruz. Türkiye turizmine ve Kapadokya’ya inancımız sürüyor. Turizm yatırımlarımıza devam edeceğiz. Marriott Hotel Kapadokya, 38 metrekarelik 279 odası ile bölgeye yeni bir soluk getirecek” dedi.

Kapadokya Marriott Oteli’nin, Marriott Hotels and Resorts markasının Türkiye’deki 4. oteli olacağını belirten Poğda Demircan ise, “Marriott Hotels and Resorts markasının yeni yüzünü yansıtacak olan Kapadokya Marriott, yeni oda, lobi ve toplantı konseptlerini barındıracak. Dünyada turizm destinasyonları arasında en önemli markalardan biri olan Kapadokya’da misafirlerimize Marriott konukseverliğini sunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülke turizmine ciddi katkıları olan Dorak Holding ile işbirliği yapacak olmaktan dolayı da heyecanlıyız. Zor günler geçiren Türkiye turizminin, böyle cesur yatırımcılar sayesinde kısa zamanda toparlanacağına inanıyoruz” dedi.

Dorak Holding otel yatırımları:
Marriott Hotel Kapadokya
DoubleTree by Hilton Avanos, Kapadokya
Ramada Cappadocia
Uçhisar Kaya Otel, Kapadokya
Göreme Kaya Otel, Kapadokya
Sacred House Hotel, Kapadokya
Wyndham Istanbul Old City
Le Bleu Hotel & Resort, Kuşadası

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!