Otel

Tümü

Martı Grubu, DenizBank’taki kredilerini yapılandırdı

Martı Grubu, DenizBank’taki kredilerini yapılandırdı

Martı Grubu, DenizBank ve Deniz Faktoring’ten kullandığı kredilerini yapılandırdı. Martı Grubu, yaptığı yazılı açıklamada Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi’nin imzalandığını duyurdu.

Martı Grubu’nun yaptığı açıklama şöyle:
 
1967 yılında kurulmuş ve 1989 yılında borsaya açılarak hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören ilk turizm şirketi olan Martı Grubu kurulduğumuz ilk günden beri aynı heyecanla ülkemize ve sektörümüzde hizmet etmektedir.

Martı Grubu bünyesi altında Otellerimiz ve Martı Marina’nın ülkemiz turizminde önemli kuruluşlar olarak varlıklarını daha da güçlendirmek amacıyla Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve ana ortağı Martı Otel İşletmeleri A.Ş. (“Martı Otel”) ; Deniz Bank A.Ş. ve Deniz Faktoring A.Ş.'den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri neticesinde 23.02.2021 tarihi itibariyle “Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi” imzalanmıştır.

Küresel olarak seyahat endüstrisinin içinden geçtiği bu zorlu dönemde, şirketimizin faaliyetlerinin etkinliğini olumlu yönde etkileyecek bir yapı içerisinde hayata geçmiş olan bu sözleşmenin hayırlı olmasını dileriz.

Yapılan anlaşmanın ardından Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oya Narin’in açıklamalarını da bilgilerinize sunarız : “Bu anlaşmanın ardından önümüzdeki süreçte hem Türk turizm sektörüne 53 yıldır devam eden hizmetlerimizi ileriye doğru taşırken, stratejik ve iş ortaklıklarıyla birlikte, pazar payımızı arttırma yolunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz ve devam da edeceğiz. Özellikle pandemi sonrası dönemde bir yandan uluslararası rekabete hazırlanırken, diğer yandan tüm imkanlarımızı, dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan seyahat endüstrisindeki milli, tarihi ve güçlü pozisyonumuzu pekiştirmek ve daha da ileri götürmek için kullanacağız. Grubumuz kuruluşundan bugüne kadar tüm paydaşları, ortakları ve finansal kuruluşlar ile hep yakın bir dayanışma içerisinde olmuştur. Banka yönetimine ve covid döneminde gösterdikleri destek için de ayrıca tüm çözüm ortaklarımıza teşekkür ederiz. Bu kapsamda Kamuoyu aydınlatma platformu bildirisini sizlerle paylaşmak isteriz.”