Mehmet Biçer: “Türkiye, tarım ve turizmin önemini anlayacak”

Tourism Today - Turizmden Haberler - Turizm Haberleri

Liberty Hotels Lykia Genel Müdürü Mehmet Biçer, Covid-19 sonrasında yeni yaşam alışkanlıklarını açıkladı.

Mehmet Biçer, sosyal medya hesabından “Covid sonrası yeni yaşam alışkanlıkları!” başlığı altında 8 madde ile yaşanacak değişim hakkındaki öngörülerini sıraladı:

1- Büyük şehirlere talep azalacak, küçük şehirlere, köylere talep artacak.

2- Tatil alışkanlıkları değişecek; küçük beldelere, küçük tesislere, eko turizm başta olmak üzere doğaya yönelik tatillere talep artacak. Turizm genele yayılacak.

3- Tüketici e-ticaretin rahatlığını yaşayarak gördü, alışkanlık kazandı. E-ticaret alışkanlığı artarak devam edecek.

4- İş seyahatleri ve ofiste çalışma azalacak. Buna karşılık evden çalışma alışkanlığı artarak devam edecek.

5- Hastanelere talep azalacak (İnsanlar hastaneye gitmeden korkuyor artık), özel kliniklere talep artacak. Hatta tam donanımlı gezici klinikler çakabilir, online ve/veya telefonla tedavi artabilir.

6- Toplu taşımaya talep bir süre düşecek, özel araca talep ve özel araçla ulaşım bir süre artacak.

7- Alışveriş merkezlerine, yoğun sosyal mekanlara (gece kulübü, konser, tiyatro vs..) talep bir süre azalacak. Sonra eskiye geri dönecek.

8- Türkiye, tarım ve turizmin önemini anlayacak ve devlet bu iki sektöre yönelik programlarını revize edecek ya da sil baştan yenileyecek.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!