Havacılık

Tümü

Mehmet Nane, yeniden TÖSHİD’in Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Mehmet Nane, yeniden TÖSHİD’in Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği’nin (TÖSHİD) Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeniden başkan seçildi.

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği’nin (TÖSHİD) yeni yönetim ve denetim kurulunun belirlendiği Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Mart günü gerçekleştirildi. Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yeniden TÖSHİD’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. TÖSHİD’in Mehmet T. Nane’nin başkanlığındaki yeni yönetim kurulu; Mehmet Erdoğan (Başkan Yardımcısı), Ersel Göral (Genel Sekreter), Hacı Say (Muhasip Üye), A. Sedat Özkazanç (Üye), Mustafa Cem Artekin (Üye) ve Şükrü Can’dan (Üye) oluşuyor.

TÖSHİD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet T. Nane, "Tüm dünyayı derinden etkileyen Kovid-19 pandemisinden en çok etkilenen sektörlerin başında ne yazık ki havacılık geliyor. Sektörün tüm paydaşları olarak, bu zorlu dönemde üstün gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Sivil havacılığımızın pandemi öncesindeki günlere dönmesi, daha da gelişmesi ve dünyadaki yükselen konumunun güçlenmesi için TÖSHİD olarak üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getirmeye hazırız. Koşullar ne kadar zorlu olursa olsun, değerli üye şirketlerimizden aldığımız güçle ve onlarla birlikte sektörümüze ve ülkemize katma değer sağlamak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

TÖSHİD Yönetim Kurulu
Mehmet T. Nane (Başkan - Pegasus Hava Yolları)
Mehmet Erdoğan (Başkan Yardımcısı - TAV Holding)
Ersel Göral (Genel Sekreter - İSG)
Hacı Say (Muhasip Üye - Freebird)
A. Sedat Özkazanç (Üye - MNG Havayolları)    
Mustafa Cem Artekin (Üye - SunExpress)
Şükrü Can (Üye - ULS Kargo)               

TÖSHİD Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
Güneş Nomaler (ACT Havayolları)
Hakan Babila (Turkish Do&Co)
Mehmet Bostan (Tailwind)
Nasuh Çetin (Pegasus Hava Yolları)
Osman Yılmaz (Çelebi Hava Servisi)

TÖSHİD Denetim Kurulu
Ali Yaşar Aydoğan (SunExpress) 
Boğaç Uğurluteğin (Pegasus Hava Yolları)
Serkan Eren (MNG Havayolları)

TÖSHİD Denetim Kurulu Yedek Üyeler
Celal Cingöz (Ayjet)
Mete Erna (Havaş)
Şeyda Tarakçıoğlu (Turkish Do&Co)