Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali, 34. kez gerçekleşti

Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali, 34. kez gerçekleşti

Bolu’nun Mengen ilçesinde düzenlenen ve su sene 34’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali, her sene olduğu gibi bu sene de büyük bir katılım ve ilgi ile karşılaştı.

Bolu’nun Mengen ilçesinde 1981 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nin 34’üncüsü yapılan törenle açılarak kortej yürüyüşü ile devam etti. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı ve Türkiye’nin pek çok ilinden gelen yöresel ürünlerin tanıtıldığı festival, ünlü şarkıcılar Ziynet Sali ve Onur Akın’ın da konserleriyle de renklendi.

Düzenlenen bu festivale büyük önem verdiklerini belirten Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, “Mengen’de 34’üncü festivalimizin başlangıcı da her zaman sonsuza dek yaşatacağımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün doğum yılının 100’üncü yılına tekabül eden 1981 yılında Mengen’in en güzel köylerinden Konak köyünde ilk festivalimiz düzenlendi. Mengen’de ve Türkiye’de her şeyin çok güzel olmasını diliyorum” dedi.

Düzenlenen aşçılık festivalinde, kurulan 111 metrelik mangalda 2 ton tavuk kullanılarak rekor denemesi gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde yakılan mangallarda şişlere geçirilmiş yaklaşık 2 bin tavuk pişirilerek festivale katılanlara ikram edildi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!