MP Hotels, misafir ve çalışanlarını korumak için “Temiz 2.0” hijyen programını açıkladı

Tourism Today - Turizmden Haberler - Turizm Haberleri

Münih merkezli otel grubu MP Hotels, bazı tesislerini açarken, kapsamlı bir hijyen planını da hayata geçiriyor. Alanında lider iki hijyen ve güvenlik firması ile geliştirilen yeni ve gelişmiş planın adı: Temiz 2.0.

MP Hotels, Mart ayından bu yana Covid-19 risklerini ele almak için bir hijyen planı üzerinde çalışıyor. Aylar süren araştırma ve planlamadan sonra otel grubu detaylı eylem planını duyurmaya hazır. Otel grubu, küresel hijyen lideri Ecolab ve uluslararası üne sahip sağlık, güvenlik ve hijyen belgelendirme kuruluşu Cristal International Standards ile bir araya geldi. Amaç, hem misafirlerin hem de çalışanların güvenliğini sağlamak için bütünsel bir program oluşturmak.

MP Hotels CEO’su Roula Jouny “Seyahat kısıtlamaları kaldırılır kaldırılmaz, dünya çapındaki otellerimizde faaliyetlerimize devam etmeye hazırız. Ayrıca, grup olarak Covid-19'u kontrol altında tutmak için benimsediğimiz gelişmiş süreçlere ve değişikliklere verilen Temiz 2.0 adlı yeni projemizi duyurmak istiyoruz." dedi. “Kendimizi Covid-19'suz bir dünyaya adadık. Uygulamalarımız, en üst seviyede misafirperverlik sunmak için,  gelişmiş bir güvenlik, sağlık koruması ve empati sağlayarak,  bu hastalık tehdidini ortadan kaldırmak için gerekli kolektif küresel insan çabasının bir parçasıdır” diye devam etti Jouny.

MP Hotels, Temiz 2.0'ın otellerinde uygulanmasını sağlamak için ünlü hijyen uzmanları Ecolab ve Cristal International Standards'ı seçti. Böylece tüm otellerde POSI (Enfeksiyonun Yayılmasını Önleme) sertifikası ve odasına giren her yeni misafir için günlük oda kontrol güvencesi etiketi sunulacak. POSI sertifikası alma süreci, uluslararası kuruluş olan Cristal International Standards tarafından kapsamlı bir program- planlama, tanıtım ve denetimden sonra elde edilecek.

Jouny, “Bu hijyen süreçlerinin çoğu yıllardır yürürlükte, ancak yeni geliştirmeler nedeniyle yeniden öğrenilmesi gerekiyor” dedi. “Bu nedenle, yeniden açılış aşamasına girmeye başladığımızda, çalışan eğitimi, denetimi ve daha sıkı izlemeye özellikle odaklanıyoruz.”

Oteller tüm otel alanlarında güçlendirilmiş ve uzmanlaşmış temizlik prosedürleri uygulayacak. Bunlara lobiler, asansörler, restoranlar, Spa, fitnes alanları, misafir odaları, mutfak ve personel kullanım alanları dahil. Ekip üyeleri her alan için ayrı temizlik talimatları ve kontrol listeleri ile eğitilmekte. Bu şekilde, yeni önlemler daha kolay benimsenecek ve uyum sağlanacak.  

Temizlik önlemlerine ek olarak, yoğun yaya trafiğine sahip noktalara el dezenfektanlarının yerleştirilmesi, ekip üyelerine maske ve eldiven gibi koruyucu donanımların sağlanması,

Restoran ve bar alanlarında sosyal mesafe önlemleri tüm otellerde uygulanacak. Otel girişlerindeki ateş ölçer kontrolleri de riski azaltarak güvenliği sağlamak için bu kapsamlı yaklaşımın bir parçası olacak.  Jouny, "Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri bizim için çok önemli. Bu zorlu zamandan sonra, birçok insan kaygısız bir tatil ve güvenli bir çalışma ortamı istiyor ve her birine böyle bir deneyim ve alan sağlamak için gerekli olanı yapacağız” diye bitirdi.   

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!