Neşet Koçkar: “Thomas Cook’un bu kadar kötü yönetildiğini bilmiyordum”

Neşet Koçkar: “Thomas Cook’un bu kadar kötü yönetildiğini bilmiyordum”

Temmuz ayında Thomas Cook’tan yüzde 8 oranında hisse alarak dikkat çeken Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, şirketin iflasına ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

TurizmGüncel’den Savaş Daş’a açıklamalarda bulunan Neşet Koçkar ‘’Ben Thomas Cook’un kötü yönetildiğini biliyordum ama bu kadar kötü yönetildiğini bilmiyordum. Arka arkaya bu kadar hata yapılmaz’’ dedi.

Koçkar’ın dikkat çeken açıklamaları şöyle:

- Açığın 900 milyon pound oluğunu daha sonra ise 1.1 milyar pound olduğunu söylediler

- İflasın etkilerini orta ve uzun vadede göreceğiz. Ancak etkisinin büyük olacağı kesin.

- Yılda 22 milyon yolcu taşıyan bir şirketti. Bir kere büyük bir güven sorunu oluşacak.

- Bizler Thomas Cook’un hiçbir boşluğu kapatamayız.

- Bakanımız tebrik etmekle yetindi.

- Satın aldığım hisselerden dolayı herhangi kayıp yaşamadım.

- Şu anda en büyük hissedarlar Fosun ve biziz. Dolayısıyla kayyum bize gelecek.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!