Yazar: Fatma Okur

Tümü

Nihayet

Nihayet

Turizm bizi, biz turizmi özlemişiz.

O kadar sıkıntılı 2 yıllık pandemi sürecinin ardından nihayet dediğimiz günleri yaşıyoruz. Acaba iptaller gelir mi, yine bir sıkıntı olur mu bocalamasının her geçen gün azaldığı, kanımca daha iyiye doğru seyrin devam edeceği bir döngüye girdik.

Tabi ki o kadar bekleme ve duraklama döneminin getirisi bize pandemiden miras kalan kronikleşmiş sıkıntılarımız devam ediyor ancak bir sektör emekçisi olarak belirtmeliyim ki illa zamanla düzelme yoluna gireceğine yönelik inancımız tam.

Evet, kayıplarımız var ne yazık ki. Belki de düzelmesi en büyük kaybı turizm emekçisinden verdik. Çalışmak istediğimiz, turizm sektörüne gönül verecek ya da sektöre küsen çalışanı tekrar kazanmak en zoru olacak ama onun da düzeleceğine inancımız tam.

Evet, daha yüksek bütçeli turizm potansiyeline ulaşmak istiyoruz, gelecek o kitle turistlerimiz de gelecek, ürünümüz çok kıymetli. Şöyle bir karşımıza alıp bakmak ve bunu sürekli kendimize hatırlamak kafi.

Evet belki eskiye göre daha çok fiziksel ve ruhsal açıdan yoruluyoruz. Ancak doluluklarımızı özlemişiz, şehrimizde tur otobüslerini görmeyi özlemişiz, yeni kültürler tanıyıp, etkileşimde bulunmayı özlemişiz, festivalleri, toplantıları, etkinliklerimizi özlemişiz.

Tedirgin olmadan, birbirinden tehlikeymiş gibi davranmadan çalışmayı, ekip olmayı özlemişiz.

Bu kadar özlenmişliklerimiz varsa;

Şu olumluya doğru giden seyri negatif düşüncelerimiz ile aşağıya çekmemenin en önemli zamanındayız.

Zor olacak belki, zahmetli olacak, ama sektörümüze bizim yine inancımız tam.

Yazar'ın diğer yazıları