Tuncay Sevin

Nirvana Hotels, yaşam vadediyor

Nirvana Hotels, yaşam vadediyor

Geçtiğimiz günlerde Kilit Hospitality Group'un bünyesinde yer alan Nirvana Hotels’in Kemer ve Kundu’daki otellerinde gerçekleştirilen organizasyonları yakından takip ettik. Nirvana Hotels’in, Nirvana Weekend ve Nirvana Cumhuriyet Etkinlikleri ile misafirlerine yaşayan ve deneyim vadeden oteller sunduğunu bir kez daha gördük.

İlk önce Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Nirvana Mediterranean Excellence’daki Nirvana Weekend’e değineceğim. Nirvana ME, 1 Ekim Cuma - 3 Ekim Pazar arasında Sağlıklı Beslenme Seminerleri, Mutfak Atölyeleri, İyi Yaşam Söyleşileri, Yoga, Pilates, Fitness ve birbirinden renkli aktivitelerle dopdolu bir festivale ev sahipliği yaptı. Festival kapsamında Gamze Cizreli, Şef Memet Özer, Prof. Dr. Murat Baş, Dyt. Alican Demiroğlu, Dyt. Buket Adanç, Dyt. Canan Aksoy, Dr. Dyt. Dilşat Baş, Dr. Halil Ertürk Prof. Dyt. Özge Bezirci, Dyt. Tolga Doğan’ın yanı sıra Mehmet Turgut, Selçuk Erdem, Erdil Yaşaroğlu, Ayşe Tolga ve Fatma Turgut otelin misafirleri ile bir araya geldi.  Sağlıklı ve iyi yaşam üzerine odaklanan organizasyon, doyurucu ve bir o kadar da keyifliydi. İşin uzmanlarından sağlıklı beslenme ve iyi yaşam üzerine söyleşileri dinledik. Hayatımızda neyi yanlış neyi doğru yaptığımızı gördük, iyi yaşam için yeni tüyolar aldık.

Nirvana Hotels, ikinci organizasyonunu  Antalya’nın en yeni oteli Nirvana Cosmopolitan'da gerçekleştirdi. 29 Ekim Cumhuriyet Etkinliklerinde dolu dolu bir programla karşılaştık. İlber Ortaylı ve yazar Emrah Safa Gürkan ile başlayan ‘Cumhuriyet Söyleşisi’ akşam saatlerinde Behzat Gerçeker & Enbe Orkestrası eşliğindeki ‘Cumhuriyet Balosu’ ile devam etti. Ünlü astrologlardan burç yorumlarını dinledik. Arda Türkmen ve Ayhan Sicimoğlu'ndan yemek tüyoları aldık. 3 gün boyunca misafirlerine tatil ve keyifli bir deneyim sunan Nirvana Cosmopolitan, önümüzdeki süreçte Antalya’ya değer katmaya devam edecek gibi görünüyor. Kervansaray döneminde de bu otelde bulunmuştum. Farklı mimarisi ile dikkatimi çeken otel,  Kilit Ailesi’nin dokunuşları ile o dönemden çok daha farklı bir şekilde misafirlerine kapılarını açmış. Otel, havalimanı ve şehir merkezine yakınlığı ile de büyük bir avantaja sahip. İlerleyen dönemde Nirvana Cosmopolitan’ın adını daha sık duyacak gibiyiz.

Her iki etkinliği de yakından takip edenlerdenim. Bu iki etkinlik sıkılmadan dolu dolu bir tatil ve yaşam sunuyordu. Oteller genellikle yiyip içip tembellik yaptığımız zaman zaman da sıkıldığımız mekanlardır. Ama Nirvana Hotels bu etkinlikler ile misafirlerine yaşam ve güzel anılar sundu.  Nirvana Hotels, pandemi ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan değişime ayak uydurarak misafirlerine “yaşam ve deneyim” sunmuş.

Özellikle Antalya’daki otellerin kendilerini ve hizmetlerini çağa ve değişen misafir profiline göre yenilemeleri gerekiyor. Doldur-boşalt mantığından çıkarak misafirlere güzel anılar sunulması şart. İnsanlar artık farklı olanı merak ediyor. Dünyada turist profili büyük bir değişim içindeyken otellerimizin 10 yıl önce verdikleri hizmetleri ve aktiviteleri misafirlerine sunmaya devam etmesi ne kadar doğru? Deniz, kum ve güneşle Antalya turizmi nereye kadar gidebilir, ne kadar başarılı olabilir? Nirvana Hotels’in sunduğu değişim umut veriyor.

Kendisini çağa ve değişen turist profiline göre yenileyen oteller başarıya ulaşacak. Değişmeyenler ise fiyat düşürerek misafir kapma yarışına devam edecek. Bu noktada sunduğu değişim ve deneyim için Kilit Ailesi’ni, Kilit Hospitality Group Yönetimini ve Nirvana Hotels CEO’su Koran Alşan’ı tebrik ediyorum. Başarıları daim olsun…