NORBERT FIEBIG: “TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ”

NORBERT FIEBIG: “TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ”

Antalya’da gerçekleştirilen Türk-Alman Turizm Forumu’nda Türk turizmciler ile bir araya gelen Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig, “Türk turizmini tekrar çok güçlü konuma getirmek için Türkiye’nin yanındayız” dedi.

Türkiye’nin eşsiz bir değere sahip olduğunu belirten Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig, Türkiye'nin yeri doldurulamaz bir ülke olduğunu söyledi. Fiebig: “Türkiye'nin 5 yıldızlı otellerinden butik otellerine kadar çok farklı versiyonlara sahip olması Alman müşterileri çok memnun ediyor” dedi.

2016'daki dramatik gelişmeleri kimsenin beklemediğini dile getiren Fiebig, “Tüm Avrupa belki tüm dünyayı kasıp kavuran terör, müşteride güven endişesi oluşturdu ve korku yarattı. Terör olaylarının müşterinin eğilimini değiştirmeye sebep olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul'daki saldırı sonrasında çok ciddi rezervasyon iptalleri oldu ama bu refleks kısa sürdü ve yeniden seyahatler başladı. Paris, Brüksel, Almanya'nın kapısında da yaşanan bu tür saldırılar  dünyanın hiçbir yerinde yüzde 100 güvende hissetmenin mümkün olmadığını gördük. Ama biz müşterilerimize Türkiye'de yüzde 100 güvende hissedebileceğini anlatmamız lazım" dedi. 

Medyanın yaptığı yayınlara da değinen Fiebig, medyanın da dikkatli davranması gerektiğini söyledi. Fiebig, “Müşteriye doğru bilginin ulaşmasını sağlamalıyız. Yanlış bilgilerin müşteriye ulaşmasını engellemeliyiz. Kişisel olarak Türkiye ve Türk turizm endüstrisine çok ciddi bağımlılığımız var. Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı olarak Türkiye dostluğumuzun altını kalın bir şekilde çizmek istiyorum. Alman dostlarınız yanınızda ve tekrar Türk turizmini çok güçlü konuma getirmek için yanındayız" dedi. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!