Nurkaya Gündoğdu: “2020 ve 2021 çok canlı geçecek”

Nurkaya Gündoğdu: “2020 ve 2021 çok canlı geçecek”

Nurkaya Gündoğdu: “2020 ve 2021 çok canlı geçecek”

11 Şubat 2020 Salı

Club Tuana Fethiye Genel Müdürü Nurkaya Gündoğdu, Tourism Today TV’ye yaptığı açıklamada, 2020 ve 2021’in çok canlı geçeceğini söyledi.

İlk olarak 2019 yılını değerlendiren Nurkaya Gündoğdu, “2019 yılı Fethiye için çok güzel başlamıştı. Thomas Cook’un iflasına kadar her şey güllük gülistanlıktı. Ancak yaşanan iflas ile birlikte bölgemiz de kaybetti. Bu iflas sadece İngiltere pazarı için değil, Belçika, Hollanda ve Almanya pazarlarındaki durumumuzu da etkiledi. Dolayısı ise 2019’a iyi başlayıp kötü bitirdik” dedi.

2020 için İngiltere ve Hollanda fuarlarından iyi haberler aldıklarını belirten Gündoğdu, “Thomas Cook’un açığını kapatmak için yapılan çalışmalar olumlu sonuçlar verdi. Ancak bu sene ise Çin’deki korona virüsü karşımıza çıktı. Bölgemizde Çin, Kore ve Japonya pazarları yükseliş gösterdiği dönemde sağlık olayı nedeniyle uçuş ambargoları devreye girdi. Bunun yansımalarını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İç pazardaki yükselişimiz sürüyor. İç pazarda iki büyük acenta vardı ama başka acentalar da bölgemize gelmeye başladı. Bölgemizdeki yeni otel yatırımları ve yenileme çalışmaları bizim için önemli gelişmeler. Piyasa bu yeni gelişmeleri takip ediyor. Nerede yenilik varsa acentalar oraya ilgi gösteriyor.

Bölgemiz biliyorsunuz önemli bir yamaç paraşütü merkezidir. Bu noktada teleferiğimizin bitmesi bizim için önemli. Her sene 200 bin kişi uçuş yapıyor. Tüm olumlu gelişmeleri değerlendirecek olursak 2020 ve 2021’in bölgemiz için çok canlı geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Nurkaya Gündoğdu’nun açıklamaları için tıklayınız: Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN