O ÜLKE, ÇİNLİLERİN YENİ GÖZDE ROTASI OLDU

O ÜLKE, ÇİNLİLERİN YENİ GÖZDE ROTASI OLDU

Yeni Zelanda'ya mayıs ayında giden Çinli turist sayısının ilk defa aynı dönemde bu ülkeyi ziyaret eden Avustralyalıların sayısını geçtiği bildirildi.

 
Yeni Zelanda'ya mayıs ayında giden Çinli turist sayısının ilk defa aynı dönemde bu ülkeyi ziyaret eden Avustralyalıların sayısını geçtiği bildirildi.

Yeni Zelanda geçen yıl 3 milyon turiste ev sahipliği yaptı

Yeni Zelanda İstatistik Kurumu (SNZ) tarafından yapılan açıklamaya göre, Mayıs 2016'da Yeni Zelanda'yı ziyaret eden turist sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artış göstererek 193 bin 600 kişiye ulaştı. Açıklamada, mayıs ayındaki artışta Çin'den gelen turistlerin etkili olduğu belirtildi.

Ülkeye mayıs ayında Çin'den 22 bin 200, Avustralya'dan ise 20 bin 200 turist geldiği kaydedilen açıklamada, Yeni Zelanda'yı ziyaret eden Çinli turist sayısının ilk defa bu ülkeye aynı dönemde giden Avustralyalı sayısını aştığı ifade edildi.

Yeni Zelanda geçen yıl 3 milyon turiste ev sahipliği yapmıştı. Bunlar arasında ilk sırayı 1,36 milyon turist ile Avustralyalılar alırken, Çinlilerin sayısı 394 bin 500 idi.

Kış mevsiminin yaşandığı ülkede mayıs ayı, uluslararası ziyaretçiler açısından daha sakin bir dönem anlamına geliyor ancak yaz aylarında ülkeye ayda 400 binden fazla turist geliyor. Yeni Zelanda'yı, 2016 yılında 3,3 milyon turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yaklaşık 4 milyon 695 bin nüfuslu Yeni Zelanda ekonomisinin en önemli gelir kaynaklarından birisini turizm oluşturuyor. Ülke, 3,3 milyon turiste ev sahipliği yaptığı 2015 yılında turizmden yaklaşık 6,3 milyar dolar gelir elde etmişti. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!