O UYGULAMA RUSYA'DA RESMEN BAŞLADI

O UYGULAMA RUSYA'DA RESMEN BAŞLADI

Rusya'ya turist olarak giden yabancı ülke vatandaşları artık yaptıkları alışverişin vergi iadesini alabilecek.

Rusya'ya giden turistler yaptıkları alışverişlerden yüzde 18 KDV iadesi alabilecek. Sözkonusu uygulama, yeni yılla birlikte resmen başladı.Türkrus'da yer alan habere göre, bu yıldan itibaren Avrasya Ekonomik Birliği'ne üye ülkelerin vatandaşı olmayanlar Rusya'ya yaptıkları alışverişler için yüzde 18 KDV iadesi alabilecek.Hatırlanacağı üzere, 2017'de kabul edilen bir yasa ile yabancılara KDV iadesi alabilme imkanı tanınmıştı. Buna göre turistler 10 bin ruble yani 174 doların üzerindeki alışveriş kalemlerinde yüzde 18 KDV iadesi alabilecek.KDV iadesi Moskova, St. Petersburg ve Soçi havaalanlarında açılan Tax Free noktalarında gerçekleştirilecek. Rus basını sözkonusu noktaların 1 Ocak'tan itibaren faaliyete geçtiğini yazdı.Teorik olarak bu uygulamadan, daimi ikametgahı Rusya'da bulunmayan yabancı ülke vatandaşları, yani turistlerin yararlanması bekleniyor. Ancak uygulamada, "yabancı ülke pasaportu" beyanı ile uygulamanın kapsamının ne kadar genişleyeceği soru işareti.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!