Genel

Oleksandr Tkachenko: “Ukrayna ile Türkiye arasındaki seferler artırılacak”

Oleksandr Tkachenko: “Ukrayna ile Türkiye arasındaki seferler artırılacak”

Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politikası Bakanı Oleksandr Tkachenko, “Ukrayna ile Türkiye arasındaki seferler artırılacak” dedi.

Basın toplantısında konuşan Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politikası Bakanı Oleksandr Tkachenko, “Türkiye ile aramızda sıcaklık hissediyorum. Geçen yıl bir toplantı oldu, uluslararası bir toplantı, bizim meslektaşlarımız buraya ziyaret etti. İmzaladı, çeşitli bu işbirliği sonuçları gerçekten görülüyor. Salgın sadece mücadele anlamı değil, fırsat anlamı olarak değerlendirmek istiyoruz” dedi.

Tkachenko açıklamalarına şöyle devam etti: “Turizm işbirliğinin gelişmesi için belki gerçekleşen tedbirleri indirebiliriz turistler daha akıcı bir şekilde gelebilecekler. Gerçekten burada sertifikalı otelleri de gördük. Çok memnun oldum. Sadece Antalya’da ve özellikle Antalya’da turistlerimizi etkileyebilecek birçok tarihi eserler var. Bu konuyla ilgili deneyim alışverişi yapabiliriz. Kendimizi daha iyi anlayabiliriz. Ukrayna dilinde rehberlerin olması yararlı, yeni Ukrayna Türkiye seferleri artırılacak. Bundan da memnunum. Ukrayna’ya ziyaret eden Türk ziyaretçi azaldı.”

Toplantı sonrası iki ülke ortak niyet beyanı imzalanarak çeşitli hediyeler verildi.