Olympos’taki Hobbit Köyü, Antalya turizmine hizmet verecek

Tourism Today - Turizmden Haberler - Turizm Haberleri

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Olympos, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Doğal ortamı, muhteşem plajı, kartpostallık ormanları ile ünlü Olympos, her yıl ciddi sayıda yerli ve yabancı misafiri ağırlıyor. Misafirlerini heyecanlandıran bir yapıya sahip olan Olympos, Yüzüklerin Efendisi filminden fırlayan “Hobbit Köyü” ile de konuklarını şaşırtacak.

Kapadokya’da yer alan Mahzen Hotels ve Antalya’daki Olimpos Village Otel’in sahibi İbrahim Ünsal’ın Olympos’taki yeni projesi Olympos Hobbit Evleri ile özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor. Genç girişimci İbrahim Ünsal, henüz tam anlamıyla tanıtım çalışması yapmamalarına rağmen Hobbit Köyü’ne ilginin büyük olduğunu söylüyor.

“Olimpos Village Finlandiya evlerinden sonra, bir ilki daha gerçekleştirdik” diyen Ünsal, “Toprak altında, sıfır betonla, sedir ağaçlarından oluşturduğumuz 12 evden oluşan Hobbit köyümüz hazır. Bu arazi bir sırt şeklinde. 12 evimizi 5 dönüm araziye dağıttık. Tema olarak da cüce arkadaşlarımız görev yapacak. İlerleyen dönemlerde yatırımlarımızı özel havuzlar şeklinde devam ettireceğiz. Hobbit Köyümüz ile ilgili reklam çalışması yapmadık. Mevcut otelimize gelen misafirler, bölgeye gelen insanlar evleri ziyarete geliyorlar. Gayet memnunuz. Reklam çalışmalarından sonra daha ciddi bir ilginin oluşacağını düşünüyoruz” dedi.

Hobbit Evlerinde, odalar tamamen ahşap ve tamamen ekolojik ürünler kullanıldı. Bu köyde ayrıca konsept gereği cüce vatandaşlar görev yapıyor. Ormanlık yapısı muhteşem peyzajı ile dikkat çeken Olympos Hobbit Köyü büyük ilgi çekecek.

Haber – Halil Öncü  

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!