Otel yapılarında yangın güvenliği, tasarım ve uygulamaları tartışılacak

Otel yapılarında yangın güvenliği, tasarım ve uygulamaları tartışılacak

Akdeniz Tanıtım A.Ş tarafından düzenlenen Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarı'nda (InnDESIGN) otel yapılarında yangın güvenliği, tasarım ve uygulamaları tartışılacak.

Akdeniz Tanıtım A.Ş tarafından 13-16 Kasım tarihleri arasında Antalya Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek, Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarı'nda (InnDesing) etkinlik takvimi belirlendi.

Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) ve TMMOB'ne bağlı İç Mimarlar Odası işbirliği ile ''Otel Yapılarında Yangın Güvenliği Tasarım ve Uygulama''  ile ''Otellerde Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Mekanik Tesisat Yatırımları'' panelleri gerçekleştirilecek.

Panellerde, Türk turizminin lokomotifi ve milyonlarca dolarlık yatırımları ile dünya standartlarında hizmet veren otel yapılarında yangın güvenliği tasarım ve uygulamaları ele alınacak.

Etkinliklere otel teknik müdür, satın almacılar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, eğitim kurumları,  belediyelerin itfaiye temsilcileri, alışveriş merkezleri ile üniversitelerin İç Mimarlık Fakülteleri yetkilileri katılacak.

Otellerde yangın güvenliği
Yangın konusunda Türkiye'nin önemli ve uzman isimlerin yer alacağı Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarı'n (InnDESIGN) ilk günü 13 Kasım 2019 sabah oturumunda  ''Otel Yapılarında Yangın Güvenliği Tasarım ve Uygulama Paneli'' düzenlenecek.

Moderatörlüğünü Türkiye Yangınlardan Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) Onursal Başkanı Prof. Dr. Abdurahman Kılıç'ın yapacağı panelde,  yangınlar konusunda uzman olan Dr. Kazım Beceren, ''Otellerde Mimari Yangın Tasarım Kaçış Yolları, Tahliye Esasları, Kaçış Kapıları, Yangın Yalıtımı, Odaların Özellikleri''ni anlatacak.

Panelin ikinci konuşmacısı ise TÜYAK Vakfı ve Derneği Başkanı Taner Kaboğlu olacak. Kaboğlu konuşmasında ''Otellerde Söndürme Sistemleri Yangın Dolapları, Sprinkler Sistemleri, İtfaiye Su Alma ve Su Verme Sistemleri , Hindart Sistemi''  hakkında bilgi verecek.

İkinci oturumda ise Duhan Portakal, ''Duman Kontrol Sistemleri - REHVA GB 24 Otellerde Duman Tahliyesi, Merdiven Basınçlandırması'' konusunu ele alacak. İkinci oturumun ikinci konuşmacısı ise Dr. Gökhan Balık olacak. Kendi alanında uzman olan Gökhan Balık, katılımcılara ''Yangın Alarm Sistemi ve Yangın Otomasyonu, Yangın Algılama Sistemi, Duyuru Sistemleri, Acil Aydınlatma, Yönlendirme, Yangın Senaryosu'' konusunda bilgi verecek.

Otellerde enerji verimliliği
Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarı'nın (InnDesing) öğleden sonraki bölümünde de ''Otellerde Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Mekanik Tesisat Yatırımları'' paneli gerçekleştirilecek. Dr. Kazım Beceren'in moderatörlüğünü yapacağı panelde Meriç Saplı, ''Merkezi Sulu Soğutma Sistemlerinde Düşük Delta T Sendromunun Enerji Verimliliğine Etkisi'' hakkında bilgi verecek. Atalay Türkeş ise ''Merkezi Sistemlerde Yeni Nesil Hidronik Balanslama ile Enerji Verimliliğinin Yükseltilmesi'' konusunu anlatacak. Doç. Dr İbrahim Atmaca'nın moderatörlüğünü yapacağı panelin konuşmacıları ise Fikret Özgümüş ve M. İlker Şahin olacak.

Fikret Özgümüş, ''Turizm Tesislerinde Topyekun Atık Su Arıtma Sistemleri ile Geri Kazanım Yöntemleri ve Tesisatta Su Filtrasyonu  ve Şartlandırmanın Enerji Verimliğine Etkisi'',  M. İlker Şahin ise ''Uygulamacı Gözüyle TesisattaDoğru Boru Tipi ve Malzemelerinin Seçimi ve Sistem Performasına Etkileri''ni anlatacak. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!