Otelciler, Neşet Koçkar’dan alacaklarının kesintisiz ödenmesini bekliyor

Otelciler, Neşet Koçkar’dan alacaklarının kesintisiz ödenmesini bekliyor

Otelciler, Neşet Koçkar’dan alacaklarının kesintisiz ödenmesini bekliyor

28 Kasım 2019 Perşembe

Thomas Cook’un iflasını açıklamasının ardından ağır darbe alan Güney Egeli konaklama tesis işletmecileri, iflasın bölge turizmine ve ekonomisine verdiği zararın nasıl karşılanacağına yönelik açıklamaların henüz bir karşılığının bulunamadığından yakındı.

Intourist Rusya’dan ödemelerle ilgili gelen bazı çelişkili açıklamalar üzerine bölgenin saygın mesleki sivil toplum kuruluşlarından olan GETOB öncülüğünde bir araya geldiler. Yapılan toplantıda Thomas Cook’un iflasının hemen sonrasında İntourist Rusya üst düzey yetkilisinin “Ege ve Akdeniz’e Sarpedon Travel üzerinden gelen rezervasyonlarda herhangi bir sıkıntı yok, kış ve yaz operasyonları Intourist Rusya olarak devam edecek” şeklinde yaptığı açıklamalara destek olmak üzere Intourist Rusya’ya cüzi fiyatlarla kontenjan ayırdıklarını belirten konaklama tesisi işletmecileri, bu desteğin Güney Ege’de bulunan ve çoğunluğunu küçük ve orta ölçekli konaklama tesislerin oluşturduğu işletmelerden geldiğinin unutulmamasını istediler.

Thomas Cook’un iflasıyla başlayan sıkıntılı dönemde Intourist Rusya’ya zaten normalin altında fiyatlarla yer verilmesine rağmen kesilen Eylül-Ekim fatura bedellerinin ödenmemiş olmasından duydukaları rahatsızlığa dikkat çeken bölge turizmcileri Sayın Neşet Koçkar’ın duyarlılık göstermesini ve alacaklarının kesintisiz ödenmesini bekliyorlar.

Farklı isimler ve gerekçelerle alacaklarından kesinti yapılmasını kesinlikle kabul etmeyeceklerinin altını çizen işletmeciler, “Biz zor zamanında Intourist Rusya’ya destek vermiştik, şimdi bu destek ve verdiğimiz hizmetin karşılığı Intourist’ten istemek en doğal hakkımızdır. Bazı duyumlarda alacaklarımızdan birtakım kesintiler yapılacağı ifade ediliyor. Bu tam bir fiyasko olur. Böyle bir yola gidilirse bizler de tüm bölge tesisleri olarak GETOB öncülüğünde birlikte hareket ederek kontenjan verilmemesi dahil bir takım kararlar almak durumunda kalacağız. Bu durumdan zarar gören sadece biz olmayacağız, sayın Neşet Koçkar’ın bizlerin haklı talebini görmezden geleceğini düşünmüyoruz” dediler.Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN