Otelciler, sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattı

Otelciler, sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattı

Antalya Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, otel genel müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Rixos Premium Tekirova’da düzenlenen tanışma ve kaynaşma toplantısına, Tekirova’da bulunan otel genel müdürleri, Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Akın, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Belediyemiz Tekirova Sorumlusu Adem Barış ve Tekirova Muhtarı Mustafa Barış katıldı. Toplantıda, Tekirova’daki deniz kirliliği, haşereler, aydınlatma, esnafın sorunları ve bu sorunların çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Sorunları dinledi, not aldı
Otel genel müdürleri, Tekirova’da faaliyet gösteren turistik tesislerin yaşadığı sıkıntıları tek tek anlatarak, sorunların çözümleri için önerilerini sundu. Yaşanan sıkıntıları tek tek not alan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bu toplantıyı daha önce Göynük Belediye Başkanı iken “Bizim sokak toplantısı” adı altında yaptıklarını söyledi. Daha önceki yıllarda yapılan toplantıda, sorunların konuşulduktan sonra alınan kararlar neticesinde başarılı sonuçların alındığını hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Biz bu toplantıları baz alarak her ay her bölgedeki otelcilerle bir araya geleceğiz. Sonuçta Kemer’in çıkarları söz konusu. Kemer için neler yapabiliriz diye konuşacağız” dedi.

“Biz sonuna kadar yatırımcının yanındayız”
İyi bir turizm sezonu geçirdiklerini anlatan Topaloğlu, “Biz, Kemer Belediyesi olarak şartlar el verdiği sürece sonuna kadar yatırımcının yanındayız. Yatırımcı olursa istihdam olur. Olmazsa herkes yatar. Göynük halkı bize belediye başkanlığını layık gördü. Yatırımcılar sayesinde de bölge büyüdü ve gelişti. Şimdi de Kemer Belediye Başkanlığını layık gördüler. Her türlü konuda bana ulaşabilirsiniz. Benim adıma hiç kimsenin sizden bir şey istemeye hakkı yoktur. Biz aynı gemideyiz. Su alırsa hepimiz batarız. Bu gemiye su aldırmamaya çalışacağız” diye konuştu.

“Alışverişimizi Kemer’de yapalım”
Topaloğlu, esnafın sorunlarına da değinerek, şunları söyledi: “Sizden ricam, alışverişlerinizi Kemer’de yapın. En ufak bir kalem, cıvata gibi ürünleri bile Antalya’dan yapıyoruz. Bu yıllardır Kemer’in kanayan bir yarası. Kemer’in kış ayları çok kötü geçiyor. En azından ufak tefek şeyleri Kemer’den karşılayabilirsek herkes mutlu olur. Her şeyden önce karşılıklı saygı ve güven meselesi var. Kemer hepimizin. Kemer için çalışacağız.”

Gereken çalışmalar yapılıyor
Başkan Topaloğu, diğer sorunlarla ilgili de “Deniz kirliliği ile ilgili gereken çalışmalar yapılıyor. Daha önce Tekirova’daki deniz kirliliği ile ilgili Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na bir sunum gerçekleştirdik. Vali bey, bu konuyla yakından ilgileniyor. Haşerelerle ilgili sorun Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin işi ama bu yıl seçim zamanına denk geldiği için fazla ilgilenilemedi. Aydınlatmada büyük sıkıntı var. Trafoların büyütülmesi gerekiyor. Phaselis Festivali’ne büyük önem veriyoruz. Festivali, gelecek yılda daha fazla geliştireceğiz. Eylül ayında sünnet şöleni var. Şölen kapsamında Anadolu Ateşi gösteri sunacak.” ifadelerine yer verdi.

“Her şey çocuklarımız için”
Kemer Belediyesi Tekirova Hizmet Binası’nın anaokulu ve kreş olarak hizmet vereceğinin de müjdesini veren Topaloğlu, “Binayı, anaokulu ve kreş olacak şekilde hazırlıyoruz. Çizimleri yapıldı. İlçe milli eğitime kreş olarak devredeceğiz. Onlar işletecekler. Çünkü binada kimse durmuyor. Yazık günah. Sonuçta çocuklarımızı eğitemezsek bir yere varamayız. Her şey çocuklarımız için. Her şeyin başı eğitim. Tekirova’da çalışan ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabileceği bir yer yok. Ortaöğretim hariç yaklaşık 6 bin öğrencinin kırtasiye ihtiyacı giderilecek. Bu bizim eğitime bakış açımızdır. Bu, lise öğrencilerini ücretsiz taşıma ve üniversite öğrencilerine burs imkanı diye devam edecek.” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Başkan Topaloğlu ve turizmciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber - Halil Öncü

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!