Otelciler uyardı! “Dikkatli olun”

Otelciler uyardı! “Dikkatli olun”

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu yaptığı açıklamada bayram tatili için plan yapanlara rezervasyon konusunda önemli hatırlatmalarda bulundu.

Başkan Bülbüloğlu açıklamasında; tatil dolandırıcılarının her mecrayı kullandıklarına dikkat çekerek, “Kişilerin hayatın her aşamasında olduğu gibi tatil satın alırken de dikkatli olmalarını ve tatillerini TÜRSAB üyesi olan ve ilgili otellerle satış anlaşması bulunan yetkili seyahat acentelerinden almalarını öneriyoruz. Bölgemizdeki konaklama tesisleri bayram tatili için tüm hazırlıklarını tamamlamış durumdalar. Bu itibarla gelecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya hazırız. Ancak sizin yaptığınız rezervasyondan ve parasını ödeyerek satın aldığınız tatilden konaklayacak tesisin haberi dahi yoksa sıkıntıya düşeceğinizi unutmayın” şeklinde konuştu.

Sezonun iyice hareketlendiğine dikkat çeken Başkan Bülent Bülbüloğlu huzurlu bir tatile başlayabilmek için tatilin mutlaka yetkili ve güvenilir seyahat acentesi kanalıyla alınmasını; satın alınan tatilin neleri kapsadığını, tesisin size hangi hizmetleri sunacağını, hangi hizmetlerin ekstra harcama karşılığı alınabileceğini satın alma aşamasında acentede sorgulanmasını ve ilgili tesisle irtibata geçilerek rezervasyonun doğruluğunu mutlaka teyit etmelerini istedi.

Tatillerin ilgili konaklama tesisinin web sitesinden direk olarak satın alınmak istendiğinde ise; detayların iyi incelenmesini, tatil bedelinin ise mutlak surette ilgili konaklama tesisinin resmi banka hesabına yatırılmasının önemi olduğunu vurgulayan GETOB Başkanı, “Rezervasyon sırasında farklı işletmeler veya kişiler adına para yatırılması isteniyorsa çok daha dikkatli olunmasını öneriyoruz” diyerek açıklamasına şöyle devam etti. “Sahte tatil satışı veya bu konuda farklı yöntemlerle dolandırıcılık yapan art niyetli kişiler, hem güvensizlik ortamı yaratıyorlar hem de; tatil planı yapan masum vatandaşların maddi manevi kayıplara uğramasına sebep oldukları gibi konudan haberi dahi olmayan Konaklama tesisleri ve o bölge için imaj kaybına neden oluyorlar. Bu çok yönlü bir sıkıntıdır. Misafirlerin yaptırdıkları rezervasyonun ardından yazılı rezervasyon onayının da alınmasında ve en azından tatil sonuna kadar muhafaza edilmesinde yarar var.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!