Oteller depremden ne kadar etkilendi?

Oteller depremden ne kadar etkilendi?

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, İstanbul’da yaşanan depremden dolayı otellerde herhangi bir hasar oluşmadığını, tüm misafirlerin güvenle konaklamaya devam edebileceklerini söyledi.

İstanbul’da dün meydana gelen deprem otellerde bir hasar oluşturmadı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, “Bizim otellerimiz yapı olarak baştan sona çok iyi incelenip inşaatı sırasında çokça denetlenen binalardır. Dolayısıyla binalarımıza güveniyoruz. En güvenli yerlerin bizim otellerimizin olduğunu düşünüyoruz. Bu konularda hiç bir sıkıntı yaşamadık” dedi.

“Çalışanların yüzde 60’ı eğitim sertifikasına sahip”
İstanbul’daki otellerin dolu olduğunu belirten Eresin, depremin ardından bütün otel yönetimleriyle iletişime geçtiklerini söyledi. Eresin, “Hiç bir otelimizde en ufak bir hasar bile yok. Konaklayan misafirler, konaklamalarına devam ettiler. Daha önemlisi tüm otel çalışanlarımız deprem anında neler yapılaması gerektiğiyle ilgili son iki senedir AFAD ve TÜROB’un birlikte gerçekleştirdiği bir proje ile eğitilmekteler. Baktığınız zaman bütün İstanbul otellerimizin yüzde 60 çalışanı bu eğitimlerden edindikleri sertifikalara sahipler. Bu projeye devam ediyoruz. Bütün otellerdeki çalışanları yüzde 100 sertifikalı hale getirene kadar devam edeceğiz” diye konuştu. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!