Otellerde fiyatlar yüzde 50 düşecek

Otellerde fiyatlar yüzde 50 düşecek

Otellerde fiyatlar yüzde 50 düşecek

09 Eylül 2019 Pazartesi

Ege Bölgesi’nde otellerde cazip fiyat dönemi Eylül ayı ile birlikte başlarken, fiyatlar ayın ilk gününden itibaren yüzde 30 oranında düştü.

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla, birçok kişi tatil programlarını bitirdi. Türkiye turizminin önemli merkezlerinden Ege Bölgesi'nde sahil kıyıları da daha sessiz bir hale geldi. Doluluk oranları bir anda azalırken, fiyatların da düşüşe geçmesi, eylül ayını fırsat olarak değerlendireceklerin yüzünü güldürdü. Yumuşak havanın ve sakinliğin tadını çıkarmak isteyenler, tatil planı yaparken, fiyatlar ise ayın ilk gününden itibaren yüzde 30 oranında düştü.

“İç pazarda tatile davet ediyoruz”
Eylül ayının 15'inden itibaren fiyatlarda yüzde 50 oranında düşüş başlayacağını belirten Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Ege Bölge Temsil Kurulu Başkanı Osman Tolga Gencer, "Artık yavaş yavaş yabancı turistlerin de sayısı düşecek. Bu yüzden Eylül ayı aslında fırsat ayı. Hem yaz mevsimi ve hava güzel, hem de tatilciler uygun fiyatlı tatil yapma imkânı bulabiliyorlar. Bu yüzden tüm tatilcileri iç pazarda tatile davet ediyoruz. Çeşme'de yerli turist ağırlıklı olduğu için eylül ayının başlamasıyla birlikte doluluklar bir anda azalıyor. Çeşme ve Bodrum'da fiyatlarda ani düşüş başladı ancak Marmaris ve Fethiye'de ağırlıklı olarak yabancı turist olduğu için ilerleyen zamanlarda fiyatlar düşmesini bekliyoruz" dedi.

“Yabancı turist sayısı arttı”
2019 yılı Temmuz ayında Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turist sayısında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,67 artış kaydedildiğini belirten Gencer, "Yaz sezonunda yabancı turist anlamında artışlar yaşandı ancak iç pazarda genel olarak daralma var. Bunun sebebi de tatil fiyatlarındaki artışlar oldu. Geçen yıl 10 gün tatile giden bu yıl 5 gün gitti. 5 gün giden ise hiç gidemedi diyebiliriz. Dövizin çok yüksek olması da yurt dışı turlarındaki satışı düşürdü. Ülkeye turist getirmekte oldukça iyiyiz ama yurt içi turizminde bir yavaşlama söz konusu" diye konuştu.Yorumlar

  • Erdoğan Yalın :
    Turizmden ve turizm hareketlerinden ne kadar uzak bir anlayışa sahip bu beyefendi bir de Türsab Btk temsilcisi ise bu daha da ürkütücü! sevgili turizmci arkadaş gerçekten Kuşadası, Bodrum ve diğer ege resortları adına konuşuyorsa gerçekten turizmi bilmiyordur. Marmaris ,Didim,Kuşadası ve Bodrumda eylül ayında hiç olmadığı kadar bir doluluk yaşanıyor, dolu olan yerler neden fiyat kırsınlar ki? hangi veriye dayanarak eylül itibarıyla yabancı turist azalıyor diyor bu kafa yapısı?
  • Yorumunuz:


    Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
    Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
    VERACONN