STK

Tümü

Oya Narin: “Marmaris’in ve yarımadasının çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz”

Oya Narin: “Marmaris’in ve yarımadasının çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaşanan orman yangınları nedeniyle büyük yara alan Marmaris’te turizmcilerle buluştu. Toplantıya katılan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, “Marmaris’in bir destinasyon olarak çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz” dedi.

TTYD, MTO ve GETOB olarak Marmaris’in doğal ve kültürel varlıklarını yeniden kazanıp koruyarak ekolojik, sürdürülebilir ve yeni trendlere uyumlu 'Yeniden Marmaris' hikayesinin önerisi üzerinde bir sunum ve öneri dizisi hazırlayarak Bakan Ersoy’a sunduklarını belirten  TTYD Başkanı Oya Narin, “Bakan Mehmet Ersoy’un katılımı ile gerçekleştirilen seri toplantıların afet sonrası doğal ve yeşil Marmaris konsepti çerçevesinde koruma kullanma dengesi içerisinde, ilçe ve yarımada için çok önemli olan deniz turizmini de kapsayarak bölgenin turizminin geliştirilmesine destek verilmesi ile Marmaris’in bir destinasyon olarak çok daha iyi yerlere gelmesi için yapılan sunum sonrası yangın döneminde yardımcı olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Narin açıklamalarını şu şöyle noktalandırdı: “Bundan sonraki dönemde kabul gören konuları öncelik alarak Marmaris’in önümüzdeki sezona en iyi bir biçimde hazırlanması için el birliğinle Çalışmaya başladık. 2022 yazında cennet Marmaris’imizde Karya’nın en güzel bölgesinde herkesi bekliyoruz” dedi.