Pamukkale’de otel dolulukları yüzde 90, turizmciler mutlu

Pamukkale’de otel dolulukları yüzde 90, turizmciler mutlu

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Kurban Bayramı tatili öncesi, Pamukkale'deki otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 90'ı geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin en önemli turizm alanları arasında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'de bayram bereketi yaşanıyor. 4 günlük bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğraması beklenen Pamukkale'de oteller günler öncesinden rezervasyon almaya başladı. Travertenleriyle dünyaca ünlü 'Beyaz Cennet'te, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle otellerdeki doluluk oranı yüzde 90 seviyesine ulaştı. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale'nin 2019 yılında en yoğun sezonunu yaşadığını belirterek, "Otellerimizde doluluk oranları yüzde 90'lar seviyesinde bulunuyor. Geçen yılın rakamlarına baktığımızda Türkiye’de yerli ve yabancı turist sayısı bakımından yüzde 11 civarında bir artış yaşanırken, Pamukkale'de bu oran yüzde 23 seviyesinde. Bu yükseliş, turizmcileri sevindiriyor. Haziran ayında 400 bin kişi Beyaz Cenneti ziyaret etti. Yılsonunda da 3 milyon turist sayısına ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

Sahil yörelerindeki fiyatların pahalılığından, yer bulamamaktan sıkıntı duyan vatandaşların Denizli'de oldukça uygun fiyatlarda konaklayabileceğini aktaran Şen, "Ülkemizde tatil programlarının yılın başında yapılması gerekiyor. Özellikle yaz aylarında sahil yörelerinde çok büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Bu yüzden yerli ve yabancı turistler mutsuz oluyor. Tatil sürelerinin daha önceden planlanması durumunda, hem turizmciler hem vatandaşlar hem de yabancı misafirlerimiz daha mutlu olacaklardır" diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!